birgün

12° PARÇALI BULUTLU

Düğün salonunda 'pazar ayini' düzenleyen Afrikalılara sosyal mesafe cezası

Esenyurt’ta bir düğün salonu içerisinde sosyal mesafesiz, maskesiz ve izinsiz şekilde ayin yapan Afrikalıların ayinine polis tarafından baskın düzenlendi. Baskında polise mukavemette gösteren 20 kişiye 900’er lira para cezası yazıldı.

GÜNCEL 30.11.2020 13:29
Düğün salonunda 'pazar ayini' düzenleyen Afrikalılara sosyal mesafe cezası
Abone Ol google-news

Yeni tip koronavirüs salgınını önleme amacıyla sık sık hatırlatılan sosyal mesafe, temizlik ve maske kuralları bu kez de Esenyurt’ta Afrikalıların izinsiz Pazar ayininde hiçe sayıldı.

İHA’da yer alan habere göre, durumu ihbar alan Esenyurt İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı polis ekipleri, düğün salonuna baskın düzenledi. İçeride çoğu maskesiz onlarca kişinin olduğunu ve sosyal mesafe kurallarının hiçe sayıldığını gören polis cezai işlem yapmak üzere tutanak hazırlamak istedi. Polisin ceza yazmasını engellemek isteyen şahıslar iddiaya göre, mukavemet gösterip zor kullandı.

esenyurt-ta-bir-dugun-salonunda-pazar-ayini-afrikalilara-sosyal-mesafe-cezasi-811225-1.

Ekipler, maskesiz şekilde kuralları hiçe saydığı görülen 20 kişiye 900’er liradan toplam 18 bin lira para cezası uyguladı.

MİSS UGANDA YARIŞMASI DÜZENLEMİŞLERDİ

Geçtiğimiz günlerde yine Afrikalı bir grup bir gece kulübünde Miss Uganda yarışması düzenlemiş polis tarafından yine ceza yazılmıştı.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol