birgün

15° AÇIK

GÜNCEL 03.03.2021 16:22

Dükkanın önünde çay içen 3 kadına ceza

Sakarya’da kuaförün önünde yan yana taburelere oturarak yemek yedikleri gerekçesiyle ceza yazılmak istenen iş yeri çalışanı, “Bu seferki uyarı olsun, bir dahaki sefere cezayı basın” diye polise istekte bulunsa da ceza kesildi.

Dükkanın önünde çay içen 3 kadına ceza

Sakarya'da Karasu İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, koronavirüs tedbirleri kapsamında denetimde bulundu.

Atatürk Bulvarı’nda bir pasajda bulunan kuaförde çalışanların iş yerinin önünde yan yana taburelere oturarak sosyal mesafeyi gözetmeden çay içip yemek yedikleri görüldü. Polis koronavirüs tedbirlerine uyulmaması nedeniyle uyarıda bulundu. Kuaförde çalışan Mükerrem T., “İçeride yeme, dışarıda yeme, biz nerede yemek yiyeceğiz” dedi. Mükerrem T. ardından, “Bu seferki uyarı olsun, bir dahaki sefere cezayı basın” diye istekte bulundu.

Polis sosyal mesafe kuralına uyulmadığı gerekçesiyle iş yerine ceza yazdı.

Sakarya'da yaklaşık bir ay önde AKP İl Kongresi yüzlerce kişinin katılımıyla kapalı alanda yapılmıştı.

dukkanin-onunde-cay-icen-3-kadina-ceza-848258-1.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol