birgün

18° KAPALI

MEDYA 03.05.2019 17:01

Dünya Basın Özgürlüğü Günü’nde: BTK’den Özgürüz Radyo’ya erişim engeli

3 Mayıs Dünya Basın Özgürlüğü Günü’nde, yayın yönetmenliğini Zübeyda Sarı ve Can Dündar’ın yaptığı “Özgürüz Radyo”, 5651 Sayılı Kanun kapsamında yapılan ‘teknik inceleme ve hukuki değerlendirme’ sonucunda Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından kapatıldı. Özgürüz.org, erişim engelini Twitter hesabından duyurdu. Eş yayın yönetmeni Can Dündar, Twitter hesabında yaptığı açıklamada, “Hükümet, 3 Mayıs Dünya Basın Özgürlüğü […]

Dünya Basın Özgürlüğü Günü’nde: BTK’den Özgürüz Radyo’ya erişim engeli

3 Mayıs Dünya Basın Özgürlüğü Günü’nde, yayın yönetmenliğini Zübeyda Sarı ve Can Dündar’ın yaptığı “Özgürüz Radyo”, 5651 Sayılı Kanun kapsamında yapılan ‘teknik inceleme ve hukuki değerlendirme’ sonucunda Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından kapatıldı. Özgürüz.org, erişim engelini Twitter hesabından duyurdu.

Eş yayın yönetmeni Can Dündar, Twitter hesabında yaptığı açıklamada, “Hükümet, 3 Mayıs Dünya Basın Özgürlüğü günümüzü kutladı” ifadesini kullandı.

Gelen erişim engelinden sonra eş yayın yönetmeni Zübeyde Sarı da Twitter hesabından, “Erişim engeli ‘hediyesi’ aldık” dedi. Sarı, “Engellendik ama pes etmek yok. Özgürüz Radyo, ozguruz20.org ile yayına devam ediyor” diyerek yeni adreslerini açıkladı. Sarı ayrıca kendilerine herhangi bir gerekçe bildirilmediğini belirtti.

Daha sonra Can Dündar ve Zübeyde Sarı, “Bizi engelleyemezsiniz” dedikleri bir video paylaştı. Videoda yeni sitelerinde yayına devam ettiklerini açıklandı.