birgün

25° AÇIK

ÇALIŞMA YAŞAMI 23.06.2021 08:49

Dünya devine üretim yapıyor ama şirket maaşları ödemiyor

Dünya devine üretim yapıyor ama şirket maaşları ödemiyor

HABER MERKEZİ

Mersin’in Toroslar ilçesinde faaliyet gösteren Westmode Tekstil firmasının 6 aydır maaşlarını ödemediği işçiler fabrika önünde yaptıkları eylemde “Hakkımız verilmezse eylemimizi firmanın üretim yaptığı şirketlerden olan LCWaikiki’nin önüne taşıyacağız” dedi.

Açıklamayı okuyan Dev Tekstil Çukurova Temsilcisi Ahmet Subaşı şöyle konuştu: “150 işçinin arasında 50 işçinin sigortası yapılmamış, sigortası olanların ise sadece girişleri yapılmış Bu arkadaşlarımız maaşlarını almamağı gibi kaçak işçi olarak çalıştırıldı. Sendika olarak Westmode Tekstil firmasında çalışarak mağdur edilen işçilerin haklarının verilmesini istiyoruz. Firmanın önüne geldik ancak işçi arkadaşlarımızın hakları verilmezse eylemimizi LCwaikiki önüne taşıyacağız.”

İşçi Büşra Gülmez ise, “Sadece hakkımızı istiyoruz. Sonuçta küçük çocuklarımızı evimizde bırakıp buraya çalışmaya geldik. Onlar da hakkımızı vermeli. Nereye kadar kaçabilir?” dedi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol