birgün

8° AZ BULUTLU

Dünya Kupası boyunca Katar’a giden seyirci sayısı belli oldu

Katar’da gerçekleştirilen 2022 FIFA  Dünya Kupası boyunca Katar’a giden seyirci sayısı 1 milyon 400 bin kişi olarak kayda geçti.

DÜNYA 19.12.2022 17:21
Dünya Kupası boyunca Katar’a giden seyirci sayısı belli oldu
Abone Ol google-news

Katar’da düzenlenen 2022 FIFA Kupası'nın düzenlediği Katar'a giden seyirci sayısı belli oldu.

Katar resmi ajansı QNA'da yer alan haberde, 20 Kasım-18 Aralık tarihlerinde oynanan ve Arjantin'in galibiyetiyle son bulan Dünya Kupası'na ilişkin Katar'a giden seyirci sayısı 1 milyon 400 bin kişi olarak kayda geçti.

DÜNYA KUPASI'NI STADYUMDAN 3,4 MİLYON KİŞİ TAKİP ETTİ

Yaklaşık 3 milyon 400 bin taraftar ise karşılaşmaları stadyumlardan takip etti. Maç başına ortalama 53 bin seyirci sayısı yakalanırken, toplam seyirci kapasitesi de yüzde 96 oldu.

Konuya dair açıklama yapan Katar Proje ve Kültürel Miras Yüksek Komitesi Genel Sekreteri Hasan ez-Zevadi, “Uzun süre unutulmayacak görkemli bir organizasyon düzenledik” ifadelerini kullandı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol