birgün

9° PARÇALI BULUTLU

DÜNYA 26.03.2020 17:12

Dünya Sağlık Örgütü: Harekete geçme zamanı bir aydan daha önceydi!

Dünya Sağlık Örgütü Direktörü, "Koronavirüse karşı harekete geçme zamanı bir aydan daha önceydi" dedi, ülkeleri salgını bastırmada ikinci fırsatı tepmeme konusunda uyardı

Dünya Sağlık Örgütü: Harekete geçme zamanı bir aydan daha önceydi!

Dünya Sağlık Örgütü Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus, gazetecilere verdiği demeçte belirli ülkelerin kaynaklarını yeterince devreye sokmadığını belirtti. Dünyaya fırsat penceresinin giderek daraldığını söylediklerini belirten Ghebreyesus, asıl harekete geçme zamanının bir aydan daha önce olduğunu vurguladı.

Ghebreyesus ayrıca “Ancak hala bir şansın olduğunu düşünüyoruz. Bence ilk fırsatı kaçırdık. Kesinlikle kaçırmamamız gereken ikinci bir şans var ve virüsü baskılamak ve kontrol etmek için her şeyi yapmalıyız.” diyerek uyarıda bulundu.

Çarşamba günü Dünya Sağlık Örgütü yaptığı açıklamada, sokağa çıkma yasağı ilan edilen ülkelerin yeni vakaları belirlemeleri gerektiğini ve virüsü baskılayıp kontrol etmek için ne yapmaları gerekiyorsa yapmaları gerektiğini belirtmişti.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız