birgün

10° AÇIK

Dünya Tabipleri Birliği başkanından Erdoğan’a TTB mektubu

Dünya Tabipler Birliği (DTB) Konsey Başkanı Dr. Frank Montgomery, AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya gönderdiği mektupta, Türk Tabipleri Birliği’ne (TTB) yönelik suçlamaların bir an önce durdurulmasını istedi.

SAĞLIK 01.02.2023 20:57
Dünya Tabipleri Birliği başkanından Erdoğan’a TTB mektubu
Abone Ol google-news

Dünya Tabipler Birliği (DTB) Konsey Başkanı Dr. Frank Montgomery, Türk Tabipleri Birliği (TTB) Merkez Konseyi üyelerinin görevden alınması talebiyle açılan davanın 8 Şubat 2023’te görülecek ikinci duruşması öncesi bir mektup kaleme aldı. Mektup, 30 Ocak 2023’te Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya gönderildi.

Mektupta, TTB’nin kamusal sağlığın çıkarlarını gözetmesi, hasta ve hekimlerle, mesleki etik değerlerini korumasıyla uzun yıllardır DTB’nin güvenilir bir üyesi olduğu belirtildi. Mektupta TTB Merkez Konseyi üyelerine yönelik suçlamalar tutarsız, temelsiz ve tıp mesleğinin bütününe hakaret olarak nitelendirildi.

TTB’ye yönelik baskıların toplumun sağlık ve iyilik halinin aleyhine olduğuna dikkat çekilen mektupta “Size, TTB’ye ve üyelerine yönelik bütün suçlamaların derhal düşürülmesi için gerekli tüm işlemleri yerine getirmeniz çağrısında bulunuyoruz. Türkiye’de tıp mesleğinin temsilcileriyle yapıcı bir ilişki geliştireceğiniz bir zihniyet değişimini kuvvetle tavsiye ediyoruz” dendi.

dunya-tabipleri-birligi-baskanindan-erdogan-a-ttb-mektubu-1121073-1.

dunya-tabipleri-birligi-baskanindan-erdogan-a-ttb-mektubu-1121074-1.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun