birgün

14° AÇIK

AVRUPA 13.04.2021 11:31

Dünyanın en büyük tavşanı Darius çalındı

İngiltere’de 2010 yılında Guinness Rekorlar Kitabına giren 129 cm boyundaki dev tavşan Darius, kaldığı evin bahçesinden çalındı. Tavşanın sahibi, Annette Edwards, Darius’u bulanlara bin sterlin ödül vereceğini duyurdu.

Dünyanın en büyük tavşanı Darius çalındı

Dünyanın en büyük tavşanı Darius’un evinin bahçesinden çalındığı duyuruldu.

Tavşanın sahibi Annette Edwards, tavşanı için, ‘üreyemeyecek kadar yaşlı’ olduğunu ve bu sebeple de geri getirilmesi gerektiğini söyledi. Edwards ayrıca, çok üzgün olduğunu da belirterek, Darius’u geri getirenlere bin sterlin ödül vereceğini açıkladı.

Batı Mercia polisi, 2010 yılında 129 cm boyuyla dünyanın en büyük tavşanı olarak Gunniess Rekorlar Kitabı'na giren tavşan Darius, Cumartesi gecesi Stoulton, Worcestershire'daki evinin bahçesinden kimliği belirsiz kişiler tarafından çalındığına inanıldığını belirtti.

Batı Mercia polis sözcüsü Darius için,şunları söyledi:

“Ödüllü bir tavşanın Worcestershire, Stoulton'daki evinden çalınmasının ardından tüm bilgileri toplamaya çalışıyoruz. Kıtasal dev tavşanın, 10 Nisan Cumartesi gecesi, sahiplerinin mülkünün bahçesindeki çalındığına inanıyoruz."

Tavşan Darius, türünün en büyüğü olduğu için 2010 yılında Guinness Rekorlar Kitabı’na girmişti.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol