birgün

16° ORTA ŞİDDETLİ YAĞMUR

YAŞAM 07.06.2020 11:03

Dünyanın en minik bebek kedisi Seyhan’da doğdu

Kısırlaştırılmak için veterinere getirilen kedi, sezaryenle anne oldu. 10 gram, 10 cm olarak dünyaya gelen bebek kedinin sağlık durumu iyi

Dünyanın en minik bebek kedisi Seyhan’da doğdu

BİRGÜN/ ADANA

Seyhan Belediyesi Sağlık Müdürlüğü Sokak Hayvanları Bakım ve Kısırlaştırma Merkezi’ne tedavi edilmek ve kısırlaştırılmak için getirilen sokak kedisinin hamile olduğu anlaşıldı. Sezeryanla alınan bebek kedi veterinerleri şaşırttı.

Kediler normalde 70-110 gram arasında doğarken minik kedi sadece 10 gram olaran dünyaya geldi. “Mucize” yavru kedi her yeni doğan kedi gibi görmediği ve duymadığı için sağlık ekibi tarafından özenle annesinden süt emmesi için yaklaştırılıyor.

dunyanin-en-minik-bebek-kedisi-seyhan-da-dogdu-740841-1.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol