birgün

28° AZ BULUTLU

YAŞAM 07.06.2020 11:03

Dünyanın en minik bebek kedisi Seyhan’da doğdu

Kısırlaştırılmak için veterinere getirilen kedi, sezaryenle anne oldu. 10 gram, 10 cm olarak dünyaya gelen bebek kedinin sağlık durumu iyi

Dünyanın en minik bebek kedisi Seyhan’da doğdu

BİRGÜN/ ADANA

Seyhan Belediyesi Sağlık Müdürlüğü Sokak Hayvanları Bakım ve Kısırlaştırma Merkezi’ne tedavi edilmek ve kısırlaştırılmak için getirilen sokak kedisinin hamile olduğu anlaşıldı. Sezeryanla alınan bebek kedi veterinerleri şaşırttı.

Kediler normalde 70-110 gram arasında doğarken minik kedi sadece 10 gram olaran dünyaya geldi. “Mucize” yavru kedi her yeni doğan kedi gibi görmediği ve duymadığı için sağlık ekibi tarafından özenle annesinden süt emmesi için yaklaştırılıyor.

dunyanin-en-minik-bebek-kedisi-seyhan-da-dogdu-740841-1.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız