birgün

22° AÇIK

Dünyanın en tehlikeli şehirleri belli oldu

Dünyanın eh tehlikeli şehirleri listesinin başında, Afganistan'ın başkenti Kabil ve Somali'nin başkenti Mogadişu bulunuyor. Listedeki şehirlerin üçte ikisini Latin Amerika ülkeleri oluşturuyor.

DÜNYA 26.05.2022 15:56
Dünyanın en tehlikeli şehirleri belli oldu Fotoğraf: AA
Abone Ol google-news

Dünyanın en tehlikeli şehirleri açıklandı.

Guardian'ın yeni yapılan bir araştırmadan aktardığı haberine göre, en tehlikeli şehirler listesinin başını Latin Amerika ülkeleri, Afganistan ve Somali çekiyor.

Risk analizi firması Verisk Maplecroft'a göre, DJ Marcela Graciano'nun Kolombiya'da vahşice öldürülmesi, Latin Amerika ve Karayipler'de geniş bir suç artışının olduğunu gösteriyor ve yeni araştırmalar dünyanın en tehlikeli şehirlerinin yaklaşık üçte ikisinin Latin Amerika'da olduğunu gösteriyor.

Suç (cinayet, hırsızlık ve maddi hasar gibi), terörizm, sivil huzursuzluk ve çatışmalarla ilgili verileri derleyen araştırmanın sonucuna, en kötü puanı alan 12 şehirden 8'i Latin Amerika'da yer alıyor.

Latin Amerika'dan Rio, El Salvador, Medellin, Bogota araştırmada öne çıkarılan şehirler oldu.

Araştırma, Latin Amerika'da risk profilini belirleyen faktörlerin bölgenin uyuşturucu ticaretindeki rolü ve çeteler olduğunu aktardı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol