birgün

28° AÇIK

Dünyanın en zengin ismi bir kez daha değişti

'Dünyanın en zenginleri' listesinde ilk sıra bir kez daha değişti. Amazon'un CEO'su Jeff Bezos, 191.2 milyar dolarlık servetiyle 'dünyanın en zenginleri' listesinde ilk sırayı Tesla ve SpaceX CEO'su Elon Musk'tan geri aldı.

DÜNYA 17.02.2021 12:16
Dünyanın en zengin ismi bir kez daha değişti
Abone Ol google-news

'Dünyanın en zenginleri' listesinde ilk sıra, aynı iki isim arasında el değiştirmeye devam ediyor.

Bu yaz görevi bırakacak olan e-ticaret devi Amazon'un CEO'su Jeff Bezos ile Tesla ve SpaceX CEO'su Elon Musk arasındaki 'dünyanın en zengini' yarışında sıralama bir kez daha değişti.

Sputnik Türkiye'nin aktardığı habere göre, Tesla hisselerindeki yüzde 2.4'lük düşüşten dolayı serveti 4.6 milyar dolar gerileyen Musk, ilk sırayı Bezos'a kaptırdı.

Bezos, 191.2 milyar dolarlık servetiyle 'dünyanın en zenginleri' listesinde ilk sırayı geri almış oldu. Musk'ın şu anki serveti de Bezos'unkinden 955 dolar daha az.

Fransız Bernard Arnault 157.9 milyar dolarla üçüncü sıraya yükselirken, Microsoft kurucusu Bill Gates 123.9 milyar dolar ile dördüncülüğe düştü.

Facebook CEO'su Mark Zuckerberg de 100 milyar doların üstündeki servetiyle beşinci sırada.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol