birgün

18° PARÇALI AZ BULUTLU

GÜNCEL 14.09.2018 20:44

Dursun Çiçek: 'AKP'yi iktidardan indirin bakın onları nasıl yargılıyoruz göreceksiniz' diyen başsavcılar var

Dursun Çiçek: 'AKP'yi iktidardan indirin bakın onları nasıl yargılıyoruz göreceksiniz' diyen başsavcılar var

Ergenekon-Balyoz davalarından beraat eden eski CHP İstanbul Milletvekili Emekli Kurmay Albay Dursun Çiçek, katıldığı bir televizyon kanalında adliyelerde başsavcıların, "AKP'yi iktidardan indirin bakın biz onları nasıl yargılıyoruz" diye konuştuklarını iddia etti.

Ergenekon davasında 4.5 yıl cezaevinde kalan eski CHP Milletvekili Çiçek, KRT Haber Müdürü Çağlar Cilara'nın konuğu oldu. Çiçek, AKP'nin içindeki FETÖ'cülerin neden yargılanmadığı şeklindeki soruyu şöyle yanıtladı:

"Başsavcılar iktidarı yargılayacak güçlerinin olmadığını söylüyor. Hakim ve savcılarla, başsavcılarla görüşüyoruz onlardan bu yargılamaların bu soruşturmaların niye sonuçlanmadığını soruyoruz onlar da diyor ki, Türk yargısının durumunu biliyorsunuz, hakim ve savcıların üçte biri sanık oldu, görevinden atıldı dolayısıyla bizim iktidarı yargılayacak gücümüz yok iktidarı düşürmek muhalefete düşer sizin göreviniz, siyasetçilerin görevi. Onları iktidardan indirin bakın biz onları nasıl yargılıyoruz göreceksiniz. Başsavcılar var bunu diyen" diye konuştu.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol