birgün

14° KAPALI

GÜNCEL 07.04.2020 20:20

Düzce’de  yürüyüş ve gezinti sınırlandırıldı

Düzce Valiliği, şehir merkezinde araç trafiğinin yoğun olduğu yerlerin, sosyal mesafenin korunması ve sosyal hareketliliğin azaltılması amacıyla kapatıldığını bildirdi. Şehir merkezinde ayrıca yürüyüş ve gezinti de sınırlandırıldı

Düzce’de  yürüyüş ve gezinti sınırlandırıldı

Düzce Valiliği’nden yapılan açıklamada, yeni tip koronavirüs (Covid-19) tedbirleri çerçevesinde alınan kararlar doğrultusunda Vali Zülkif Dağlı'nın başkanlığında toplanan İl Olağanüstü Umumi Hıfsızsıhha Meclisi Toplantıları'nda toplum sağlığının korunması amacıyla alınan önlemlerin hızlı bir şekilde hayata geçirildiği belirtildi.

Toplantıda alınan karar gereği, sosyal hareketliliği azaltmak amacıyla il ve ilçe merkezlerinde yayaların daha fazla bulunduğu veya işlek olan yerlerde lüzum görülmesi halinde günün belirli saatlerinde kolluk kuvvetleri ve belediye zabıtası marifetiyle yürüyüş ve gezinti amaçlı giriş ve çıkışların sınırlandırıldığı aktarıldı.

SADECE ZORUNLU HALLERDE GİRİŞ-ÇIKIŞ YAPILACAK

Sadece zorunlu hallerde işi olanların maske takmak suretiyle giriş çıkış yapmasına müsaade edileceği kaydedilen açıklamada, "Toplum sağlığı açısından vatandaşlarımızın meydanlarda, sokak ve caddelerde sosyal mesafeyi gözetmeden toplu olarak yürümelerine veya bulunmalarına izin verilmemekte ve yan yana yürüyen vatandaşlarımızın sosyal mesafeyi gözeterek yürümeleri konusunda telkinde bulunulmaktadır. Şehir merkezinde araç trafiğinin yoğun olduğu yerler, sosyal mesafenin korunması ve sosyal hareketliliğin azaltılması için kapatılmıştır" ifadeleri kullanıldı.

duzce-de-yuruyus-ve-gezinti-sinirlandirildi-712645-1.

AA

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız