birgün

9° AZ BULUTLU

Düzce depreminde zarar gören iki cami yıkılacak

Düzce'de meydana gelen 6 büyüklüğündeki depremde Cumayeri'ne bağlı Yaka Mahallesi'nde zarar gören iki caminin yıkılması kararlaştırıldı.

GÜNCEL 24.11.2022 18:00
Düzce depreminde zarar gören iki cami yıkılacak
Abone Ol google-news

Düzce'de meydana gelen depremde zarar gören Cumayeri ilçesindeki Ayşe Metin ve Yaka Mahallesi camilerinin yıkılmasına karar verildi.

Kentte, 6 büyüklüğündeki depremin ardından başlatılan hasar tespit çalışmaları sürüyor. Ekiplerin incelemeleri sonucunda Gölyaka'daki Sarıdere Köyü Camisi'nin ardından Cumayeri'ne bağlı Yaka Mahallesi'nde de zarar gören iki caminin yıkılması kararlaştırıldı.

AA'ya konuşan Cumayeri Belediye Başkanı Mustafa Koloğlu, kentin 12 Kasım 1999'da yaşadığı depremi anımsattı.

Yıkılmasına karar verilen camilere ilişkin Koloğlu, "Sayın Bakanımız bir an önce hasarlı camilerin yıkılması ve yerine yenilerinin yapılması talimatını verdiler ve ödenekleri de hemen gönderdiler. Bu süre zarfında halkın ibadet yapabilmesi için prefabrik yapılar hazırlanacak" diye konuştu.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol