birgün

18° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 15.09.2020 12:58

'Düzenli' test yaptıran TUSAŞ Genel Müdürü'nün yeni testi negatif çıktı

'Düzenli' olarak yaptırdığı koronavirüs testi pozitif çıkan TUSAŞ Genel Müdürü Kotil, koronavirüsü atlattığını duyurdu.

'Düzenli' test yaptıran TUSAŞ Genel Müdürü'nün yeni testi negatif çıktı

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) Genel Müdürü Kotil, 'düzenli' olarak yaptırdığı koronavirüs testinin pozitif çıkmasının ardından tedavi altına alındı. Yeni testi negatif çıkan Kotil, Twitter hesabından koronavirüsü yendiğini duyurdu.

Sözlerine "Değerli dostlarım, bir süredir devam eden tedavim, sizlerin duaları ve sağlık çalışanlarımızın gayretleriyle tamamlandı ve sağlığıma kavuştum" diye başlayan Kotil, şöyle devam etti:

"Bu süreçte desteklerini esirgemeyerek gücüme güç katan başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Cumhurbaşkanı Yardımcımız Sayın Fuat Oktay'a, Sağlık Bakanımız Sayın Dr. Fahrettin Koca'ya, Savunma Sanayii Başkanımız Sayın Prof. Dr. İsmail Demir'e, sağlığımla yakından ilgilenen diğer tüm devlet yöneticilerimize ve tüm sağlık çalışanlarımıza şükranlarımı sunuyorum.

Ara verdiğim görevime en kısa süre içerisine geri dönerek başta Milli Muharip Uçak olmak üzere tüm projelerimizi tamamlamak ve tüm dünyaya tanıtmak için büyük TUSAŞ ailesiyle birlikte kaldığımız yerden canla başla çalışmaya devam edeceğiz.

Dualarını benden esirgemeyen herkese teşekkürlerimi sunarken, hastalarımıza şifa, hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet diliyorum. Bir an önce güzel ve sağlıklı günlere yeniden kavuşmamız dileklerimle."

'DÜZENLİ' TEST TEPKİ ALMIŞTI

TUSAŞ Genel Müdürü Kotil'in 'düzenli' olarak test yaptırdığını söylediği paylaşımı yurttaşların tepkisine neden olmuştu. Kotil, 21 Ağustos'ta şu paylaşımı yapmıştı:

"Değerli dostlarım, düzenli olarak yaptırdığımız Covid-19 testimin sonucu pozitif çıktı. Hamdolsun, şu an genel sağlık durumumun iyi olmakla birlikte karantinada gözlem altında olacağım. Dualarınız ile bu süreci atlatacağım inşallah. Allah'a emanet olun."

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız