birgün

22° AZ BULUTLU

MEDYA 01.07.2020 13:42

Ebru Baki, CNN Türk’e açtığı işe iade davasını kazandı

17 yıl çalıştığı CNN Türk’ten, Demirörenler patron koltuğuna geçtikten sonra 2018’de kovulan sunucu Ebru Baki, açtığı işe iade davasını kazandı

Ebru Baki, CNN Türk’e açtığı işe iade davasını kazandı

Sunucu Ebru Baki, Demirören Medya’nın sahibi olduğu CNN Türk’e açtığı işe iade davasını kazandı.

Baki, Demirören Grubu’nun Doğan Medya bünyesindeki yayın organlarını satın almasının ardından Mayıs 2018’de 17 yıldır çalıştığı CNN Türk’ten kovuldu.

CNN Türk’te Ekonomi Müdürü olarak görev yapan ‘Parametre’ isimli bir programı sunan Baki, kovulduktan sonra Habertürk’e geçmişti. Bu kanalda da ‘Parametre’ isimli bir program sunmaya başlayan Baki bu sırada CNN Türk’e işe iade davası da açtı.

Medyaradar’ın ulaştığı bilgilere göre, dava Ebru Baki’nin lehine sonuçlandı.

Halen Habertürk kadrosunda yer alan Baki’nin kendisine CNN Türk’te görev verilmemesi durumunda ise noter kanalıyla ihtar çekeceği ve yeniden ayrılacağı öğrenildi.

Baki’nin son kararını CNN Türk yöneticilerinin işe başlatma konusundaki samimiyetine göre vermesi bekleniyor.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız