birgün

18° AÇIK

MEDYA 01.07.2020 13:42

Ebru Baki, CNN Türk’e açtığı işe iade davasını kazandı

17 yıl çalıştığı CNN Türk’ten, Demirörenler patron koltuğuna geçtikten sonra 2018’de kovulan sunucu Ebru Baki, açtığı işe iade davasını kazandı

Ebru Baki, CNN Türk’e açtığı işe iade davasını kazandı

Sunucu Ebru Baki, Demirören Medya’nın sahibi olduğu CNN Türk’e açtığı işe iade davasını kazandı.

Baki, Demirören Grubu’nun Doğan Medya bünyesindeki yayın organlarını satın almasının ardından Mayıs 2018’de 17 yıldır çalıştığı CNN Türk’ten kovuldu.

CNN Türk’te Ekonomi Müdürü olarak görev yapan ‘Parametre’ isimli bir programı sunan Baki, kovulduktan sonra Habertürk’e geçmişti. Bu kanalda da ‘Parametre’ isimli bir program sunmaya başlayan Baki bu sırada CNN Türk’e işe iade davası da açtı.

Medyaradar’ın ulaştığı bilgilere göre, dava Ebru Baki’nin lehine sonuçlandı.

Halen Habertürk kadrosunda yer alan Baki’nin kendisine CNN Türk’te görev verilmemesi durumunda ise noter kanalıyla ihtar çekeceği ve yeniden ayrılacağı öğrenildi.

Baki’nin son kararını CNN Türk yöneticilerinin işe başlatma konusundaki samimiyetine göre vermesi bekleniyor.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol