birgün

29° AÇIK

'Ebu Hanzala' kod allı Halis Bayancuk adliyeye sevk edildi

GÜNCEL 07.06.2017 13:37
'Ebu Hanzala' kod allı  Halis Bayancuk adliyeye sevk edildi
Abone Ol google-news

Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü soruşturma kapsamında gözaltına alınan ve IŞİD’in Türkiye’deki yöneticilerinden olduğu öne sürülen ‘Ebu Hanzala’ kod adlı Halis Bayancuk adliyeye sevk edildi.

Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü soruşturma kapsamında Sakarya Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri ‘Ebu Hanzala’ kod adını kullanan Halis Bayancuk’u, 30 Mayıs tarihinde İstanbul’da gözaltına aldı.

“IŞİD’in Türkiye ayağının yöneticilerinden olduğu” iddia edilen Halis Bayancuk, Sakarya Emniyet Müdürlüğü’ne getirilerek sorguya alındı. Daha önce gözaltına alındığında kelepçesiz olarak sevk edilmesi dikkat çeken Bayancuk’a bu kez kelepçe takıldı. Sakarya’da IŞİD’e yönelik operasyonda tutuklanan 8 kişi, örgüte Halis Bayancuk’un aracılığıyla girdiklerini iddia ederken, Bayancuk’un örgüte eleman kazandırmak için faaliyetlerde bulunduğu, Adapazarı’nda toplantılar yapmak için gizli mescit açtığı, piknik düzenlediği ve İstanbul’a elemanlar götürdüğü belirlendi. Sakarya Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri bugün Halis Bayancuk ile soruşturma kapsamında gözaltına alınan M.Y.’yi sağlık kontrollerinden geçirilmesi ardından adliyeye sevk etti.

(DHA)

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol