birgün

14° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 07.06.2017 13:37

'Ebu Hanzala' kod allı Halis Bayancuk adliyeye sevk edildi

'Ebu Hanzala' kod allı  Halis Bayancuk adliyeye sevk edildi

Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü soruşturma kapsamında gözaltına alınan ve IŞİD’in Türkiye’deki yöneticilerinden olduğu öne sürülen ‘Ebu Hanzala’ kod adlı Halis Bayancuk adliyeye sevk edildi.

Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü soruşturma kapsamında Sakarya Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri ‘Ebu Hanzala’ kod adını kullanan Halis Bayancuk’u, 30 Mayıs tarihinde İstanbul’da gözaltına aldı.

“IŞİD’in Türkiye ayağının yöneticilerinden olduğu” iddia edilen Halis Bayancuk, Sakarya Emniyet Müdürlüğü’ne getirilerek sorguya alındı. Daha önce gözaltına alındığında kelepçesiz olarak sevk edilmesi dikkat çeken Bayancuk’a bu kez kelepçe takıldı. Sakarya’da IŞİD’e yönelik operasyonda tutuklanan 8 kişi, örgüte Halis Bayancuk’un aracılığıyla girdiklerini iddia ederken, Bayancuk’un örgüte eleman kazandırmak için faaliyetlerde bulunduğu, Adapazarı’nda toplantılar yapmak için gizli mescit açtığı, piknik düzenlediği ve İstanbul’a elemanlar götürdüğü belirlendi. Sakarya Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri bugün Halis Bayancuk ile soruşturma kapsamında gözaltına alınan M.Y.’yi sağlık kontrollerinden geçirilmesi ardından adliyeye sevk etti.

(DHA)

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol