birgün

9° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 03.09.2021 16:22

Eczacıbaşı'nın silahlı adamlarıyla bir şantiyeye girdiği görüntüler gündem oldu

İş insanı Bülent Eczacıbaşı’nın Bodrum’da bir şantiyeyi ‘bastığı’ iddia edildi. İddiaya kaynaklık eden görüntülerde Eczacıbaşı’nın alandan çıkarılmak istendiği, bazı görüntülerin görüntülerin ise silahlı korumaları tarafından silindiği görülüyor.

Eczacıbaşı'nın silahlı adamlarıyla bir şantiyeye girdiği görüntüler gündem oldu

Eczacıbaşı Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı’nın, eşi ve korumaları ile birlikte Bodrum’da bir şantiyeye girdiği görüntüler gündem oldu. Gerginliğin yaşandığı ve silahlı bir şahsın şantiye çalışanları tarafından çekilen görüntüleri zor kullanarak sildiği anlar cep telefonu kamerasıyla kaydedildi.

Medyaradar’da yer alan habere göre, Bülent Eczacıbaşı, eşi Oya Eczacıbaşı ve beraberindeki silahlı adamları, Eczacıbaşı’nın komşusu olduğu belirtilen bir şantiyeye girdi. Haberde Eczacıbaşı’nın hangi sebeple orada bulunduğuna dair bilgi verilmedi.

Görüntülerde, çalışanların “Burası özel arazi, buraya giremezsiniz” uyarıları üzerine Bülent Eczacıbaşı’nın “Biz ister çıkarız ister çıkmayız, kimse bir şey yapamaz bize” dediği görülüyor.

Aynı çalışanın “Polise şikâyet edeceğiz” uyarısı üzerine Bülent Eczacıbaşı “Et” yanıtı veriyor. Eczacıbaşı’nın belinde silahı olduğu görülen bir adamının şantiyedeki çalışanın elindeki telefonu zor kullanarak aldığı ve görüntüleri sildiği de kamera görüntülerine yansıyor. Görüntüleri sildikten sonra Eczacıbaşı ve beraberindekilerin alanı terk ettiği belirtiliyor.

Geçen aylarda Eczacıbaşı’nın bölgedeki bir halk plajının yolunu kapatıp özel plaj haline getirdiği iddia edilmişti. Haberde söz konusu yolu kapatan duvarın Bodrumlular tarafından CİMER ve Bodrum Belediyesi’ne şikâyet edildiği, belediyenin duvarı geçen günlerde yıktığı da belirtildi.