birgün

16° AZ BULUTLU

Eczacılar miting öncesi seslerini duyurmaya çalışıyor: "Eczaneler kapanma tehlikesiyle karşı karşıya"

Ekonomik sorunlar nedeniyle kapanma tehlikesi yaşayan eczanelerin içinde bulundukları zorluklara ve eczacıların karşılanmayan mesleki taleplerine dikkat çeken Türk Eczacıları Birliği, ekim ayında yapacağı büyük eczacı mitingi öncesinde sosyal medya kampanyası ile eczacıların sorunlarına dikkat çekti. Birlik, sosyal medya kampanyasını duyurmak için bir video hazırlayarak, "Her iki eczaneden biri kapanma tehlikesiyle karşı karşıya" dedi.

GÜNCEL 07.09.2022 15:48
Eczacılar miting öncesi seslerini duyurmaya çalışıyor: "Eczaneler kapanma tehlikesiyle karşı karşıya"
Abone Ol google-news

Türk Eczacıları Birliği, kapanma tehdidi yaşayan eczanelere ilişkin hazırladığı farkındalık videosunu bu akşam saat 20.00’de “#EczacıyaHakEttigiDegerVerilmelidir” etiketiyle paylaşacak.

Ülke çapında görev yapan bütün eczacıların ve eczane çalışanlarının katılacağı sosyal medya kampanyasında eczacılar, “İlaç yoklukları eczane yokluklarına dönüşmesin. Eczacıya hak ettiği değer verilsin” mesajı verecek.

Bölgelerde, eczacılarla eylemlilik süreci bilgilendirme toplantılarına devam eden Türk Eczacıları Birliği, ekim ayında düzenlenecek büyük eczacı mitingine yönelik hazırlıkları değerlendirmek için bölge eczacı oda başkanlarından oluşan 3. Başkanlar Danışma Kurulu’nu da yarın Ankara’da toplayacak.

“HER İKİ ECZANEDEN BİRİ, KAPANMA TEHLİKESİYLE KARŞI KARŞIYA”

Birlik, başlatacağı sosyal medya kampanyasını yayınladığı bir video ile duyurdu.

Birliğin paylaştığı videoda şunlar denildi:

“Bugün reçetenizdeki ilacı bulmakta zorlanıyorken yarın en yakın sağlık danışmanınız, eczacınızı her zamanki yerinde bulamayabilirsiniz. Çünkü, eczacılar artan işletme maliyetleri görmezden gelinen ve karşılanmayan ekonomik hakları nedeniyle ayakta kalma mücadelesi veriyor. Her iki eczaneden biri, kapanma tehlikesiyle karşı karşıya. İlaç yoklukları, eczane yokluklarına dönüşmesin. Eczacıya hak ettiği değer verilsin. Eczanelerimiz yaşasın.”

(ANKA)

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol