birgün

9° PARÇALI BULUTLU

Eczanenin veresiye defterini gören Akşener: Şişli'de bile... Vay be

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İstanbul'da esnafın sorunlarını dinledi. Akşener'in Şişli’de ziyaret ettiği bir eczacı, "Çok zor bir süreçten geçiyoruz. İlaç bulmakta zorlanıyoruz" diye dert yandı. Vatandaşın alım gücünün çok düştüğünü, SGK reçetelerinde çıkan farkı bile ödeyemediğini anlatan eczacı, veresiye defterini gösterdi. Akşener de "250 bin TL yazdırılmış defterler gördüm Anadolu'da. Ama burası Şişli. Burada bile veresiye defteri var. Vay be" dedi.

SİYASET 07.09.2022 19:11
Eczanenin veresiye defterini gören Akşener: Şişli'de bile... Vay be
Abone Ol google-news

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İstanbul'daki esnaf ziyaretlerine bugün Şişli ilçesinden başladı.

Akşener, Şişli Mecidiyeköy'de ziyaret ettiği bir eczacıya işlerinin nasıl olduğunu sordu. Eczacı, "Çok zor bir süreçten geçiyoruz, ilaç bulmakta zorlanıyoruz. Umarım daha iyi olacak" diye konuştu. Akşener'in "Anadolu'da veresiye defteri görmüştüm, burada da var mı?" sorusuna eczacı, veresiye defterini göstererek, "Var tabii, çok uzun zamandır var. Müşterilerimiz sonuçta yüz yüze baktığımız insanlar, onlardan desteğimizi esirgemiyoruz" diye yanıt verdi.

“ŞİŞLİ’DE BİLE VERESİYE DEFTERİ VAR. VAY BE”

Şişli'deki bir eczanede veresiye defteri olmasına şaşırdığını belirten Akşener, "250 bin TL yazdırılmış defterler gördüm Anadolu'da. Ama burası Şişli. Burada bile veresiye defteri var. Vay be" dedi.

Eczacı, Akşener'in "Alım gücü nasıl" sorusunu ise "Alım gücü düşük. SGK'dan çıkan farklar, ilaç ücretleri, bunları defalarca anlatmak zorunda kalıyoruz... İnsanlar SGK'dan aldıkları zaman para ödemek istemiyorlar ama haliyle her seferinde bir ücret çıkıyor. Bu, işimizi daha da zorlaştırıyor" diye yanıtladı.

Meral Akşener, daha sonra girdiği bir erkek kuaförüne "İşler nasıl" diye sordu. Kuaför, "Durgun, her şeye zam geldi. Saç-sakal 90 TL. Vatandaşa çok geliyor ama bizi kurtarmıyor. Ne yapacağımızı şaşırdık, çok zor geçiniyoruz" dedi. (ANKA)

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol