birgün

16° HAFİF YAĞMUR

KADIN 10.08.2021 18:55

Eda Nur'a cinsel saldırıda bulunarak intihara sürükleyen Yusuf Güzelyurt serbest bırakıldı!

Ankara’da kendisini cinsel saldırıya maruz bırakan iki erkeğin serbest bırakılmasının ardından intihar eden Eda Nur Kaplan’a tecavüz eden erkeklerden Yusuf Güzelyurt tutuklanma talebiyle sevk edildiği mahkemece serbest bırakıldı! Karara Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı itiraz etti. Başsavcılık 2. şüpheli hakkında yakalama kararı çıkarttı.

Eda Nur'a cinsel saldırıda bulunarak intihara sürükleyen Yusuf Güzelyurt serbest bırakıldı!

Ankara’da cinsel saldırıya maruz bırakıldığını söyleyerek hayatına son veren 18 yaşındaki Eda Nur Kaplan’ıa cinsel saldırıda bulunarak intihara sürükleyen Yusuf Güzelyurt gözaltına alınarak tutuklanma talebiyle adliyeye sevk edildi.

Güzelyurt, çıkarıldığı nöbetçi sulh ceza mahkemesi tarafından konutu terk etmeme adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı!

Ankara’da yaşayan 18 yaşındaki Eda Nur Kaplan, iki erkek tarafından cinsel saldırıya maruz bırakılmıştı.

Kadının şikayeti üzerine Mehmet A. isimli erkek gözaltına alınıp serbest bırakılmış, bunun üzerine Eda Nur’un da intihar ettiği iddia edilmişti.

Kaplan'ın ölümünün duyulması ve tepki çekmesinin ardından faillerden Yusuf Güzelyurt gözaltına alındı.

Güzelyurt’un Ankara Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Ahlak Büro Amirliği ekiplerince yakalandığı ve emniyetteki işlemlerinin ardından tutuklanma talebiyle sevk edildiği mahkemece serbest bırakıldı.

KARARA İTİRAZ

Karara Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı itiraz etti. Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğine gönderilen itiraz dilekçesinde, "Şüphelinin atılı suçu işlediğine dair kuvvetli suç şüphesinin varlığını gösteren olguların tutuklama nedeninin bulunması nedeniyle şüpheliye atılı suçun vasıf ve mahiyeti, mevcut delil durumu, suça dair yasada yazılı cezanın üst haddi dikkate alınarak ilgi kararın kaldırılmasına ve şüpheli hakkında tutuklamaya yönelik yakalama emri düzenlenmesine karar verilmesi kamu adına itirazen talep olunur" denildi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol