birgün

7° PARÇALI BULUTLU

KADIN 25.10.2021 14:10

Eda Nur Kaplan'a "cinsel saldırı" soruşturmasının iddianamesi kabul edildi

Eda Nur Kaplan'a "cinsel saldırı" soruşturmasının iddianamesi kabul edildi. Nitelikli cinsel saldırı" suçundan haklarında en az 18 yıl hapis cezası istenen iki tutuklu, 10 Aralık'ta hakim karşısına çıkacak.

Eda Nur Kaplan'a "cinsel saldırı" soruşturmasının iddianamesi kabul edildi

Ankara'da yaşamına son veren Eda Nur Kaplan'a, "nitelikli cinsel saldırı"da bulundukları suçlamasıyla tutuklanan Yusuf Güzelyurt ve Mehmet Ardıçoğlu hakkındaki iddianame mahkemece kabul edildi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, olay tarihinde Kaplan'ın Yusuf Güzelyurt’la görüşmeye karar verdiği belirtildi.

Kaplan'ın, 31 Temmuz'da ablasıyla Güzelyurt'un bulunduğu eğlence mekanına gittiği, ilerleyen saatlerde şüpheli Mehmet Ardıçoğlu'nun da gruba dahil olduğu kaydedilen iddianamede, Kaplan ile Güzelyurt'un bir süre sonra eğlence mekanından ayrılarak, Ardıçoğlu'nun sahibi olduğu otele gittikleri anlatıldı.

EN AZ 18 YIL HAPİSLE CEZALANDIRILMASI TALEP EDİLDİ

Burada Güzelyurt'un, kendisinde olmayan Eda Nur Kaplan'a cinsel saldırıda bulunduğu, daha sonra aynı eylemi Ardıçoğlu'nun da gerçekleştirdiği ifade edilen iddianamede, bu şekilde, "nitelikli cinsel saldırı" suçunu gerçekleştirdiği belirtilen Güzelyurt ve Ardıçoğlu'nun, en az 18 yıl hapisle cezalandırılması istendi.

Sanıklar, 10 Aralık'ta Ankara 12. Ceza Mahkemesinde hakim karşısına çıkacak.

Eda Nur Kaplan, sanıklar hakkında polise şikayette bulunduktan bir hafta sonra, 7 Ağustos 2021'de yaşamına son vermişti.

AA