birgün

16° AÇIK

KADIN 11.08.2021 10:51

Eda Nur Kaplan soruşturmasında yeni gelişme: Yusuf Güzelyurt ve Mehmet Ardıçoğlu tutuklandı

Ankara'da intihar eden Eda Nur Kaplan'a cinsel saldırıda bulunduğu iddiasıyla gözaltına alınan ancak daha sonra serbest bırakılan Yusuf Güzelyurt, savcılığın itirazı üzerine tutuklandı.

Eda Nur Kaplan soruşturmasında yeni gelişme: Yusuf Güzelyurt ve Mehmet Ardıçoğlu tutuklandı

Ankara'da 15'inci kattan atlayarak yaşamına son veren Eda Nur Kaplan'ın ölümüyle ilgili soruşturmada yeni gelişme yaşandı.

NTV'nin haberine göre; Ankara’da cinsel saldırıya maruz bırakıldığını söyleyerek hayatına son veren 18 yaşındaki Eda Nur Kaplan’a cinsel saldırıda bulunduğu ve intihara sürüklediği belirtilen Yusuf Güzelyurt tutuklandı. Diğer şüpheli Mehmet Ardıçoğlu ise tekrar gözaltına alındı. Gözaltına alınan Ardıçoğlu çıkarıldığı nöbetçi sulh ceza mahkemesi tarafından 'nitelikli cinsel saldırı' suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Zanlı Yusuf Güzelyurt dün gözaltına alınmıştı.

Güzelyurt, emniyet işlemlerinin ardından “nitelikli cinsel saldırı” suçundan tutuklama talebiyle Sulh Ceza Hakimliğine sevk edildi. Ancak adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Güzelyurt’un serbest bırakılması kararına itiraz etti.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol