birgün

14° PARÇALI BULUTLU

KÜLTÜR SANAT 16.09.2021 12:55

Edebiyat Atölyesi Dergisi 5. sayısıyla raflardaki yerini aldı

Üç aylık Edebiyat Atölyesi Dergisi’nin 5. sayısı yayımlandı.

Edebiyat Atölyesi Dergisi 5. sayısıyla raflardaki yerini aldı

Edebiyat Atölyesi Dergisi 5. sayısıyla raflardaki yerini aldı. Dergi, 1. Yıl Özel Sayısı’nda iki dosyayla okurlarının karşısına çıkıyor. Derginin okurları için hazırladığı dosyalardan ilki ‘Yazarlar eserlerini nasıl yazıyorlar?’ diğeri ise ‘Tarihi romanlardan örneklerle Kurtuluş Savaşı Edebiyatı.’

Edebiyat Atölyesi Dergisi’nin 5. sayısında yer alan isimler şöyle:

Ahmet Ümit, Şükrü Erbaş, Haydar Ergülen, Burhan Sönmez, Altay Öktem, Mahir Ünsal Eriş, Seray Şahiner, Ahmet Büke, Fadime Uslu, Tuna Kiremitçi, Rıza Kıraç, Barış İnce, Hakan Akdoğan, Mevsim Yenice, Yaşar Seyman, Elif Akkaya, Gökhan Horzum, Ali Deniz Uslu, Mustafa K. Erdemol, Nisan Erdem, Zafer Köse, Doğuş Sarpkaya, Özge Doğar, Mehmet Özçataloğlu, Hülya Soyşekerci, Şebnem Barık Özköroğlu.

80 sayfalık derginin 30 sayfası dışarıdan gelen yazılara ayrılıyor ve o yazıların altında Fadime Uslu, Barış İnce ve Altay Öktem değerlendirmeleri yer alıyor. Yayın Yönetmenliğini Barış İnce'nin yaptığı dergide; öykü, roman, senaryo ve şiire dair bilgiler yer alıyor.

Dergiye abone olmak isteyenler ve abonelik imkânlarından yararlanmak isteyenler, gerekli bilgilere https://www.yeganekitap.com/ adresinden ulaşabiliyor.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol