birgün

18° AZ BULUTLU

KÜLTÜR SANAT 24.09.2020 10:51

Edebiyat Atölyesi Dergisi, Mardin’de kütüphane yapacağını duyurdu

Edebiyat Atölyesi Dergisi, “Kütüphanesiz okul, kitapsız çocuk kalmasın” sloganıyla Mardin’de kütüphane yapacağını duyurdu.

Edebiyat Atölyesi Dergisi, Mardin’de kütüphane yapacağını duyurdu

Yayın hayatına yeni başlayan Edebiyat Atölyesi Dergisi, kütüphane kurmak için kolları sıvadı. Dergi, sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımlarla, Mardin Ortaca İlköğretim Okulu’nda kütüphane kuracağını duyurdu. Kütüphanenin Mardin Edebiyat Gönüllüleri tarafından yapılacağı belirtildi.

Yerel yetkililerde konuya dair izinleri ve bilgileri alan dergi yönetimi de dün bir duyuruyla kütüphane dayanışmasını resmen başlattı.

Derginin instagram hesabında konuya ilişkin kapsamlı bilgiler yer alırken dergi yönetimi kütüphanesi olmayan başka köylerde de benzer etkinlikleri yapacağı ifade edildi.

edebiyat-atolyesi-dergisi-mardin-de-kutuphane-yapacagini-duyurdu-784497-1.

Derginin bu tür etkinliklerinin yanı sıra kentlerdeki okuyucularla yazarları buluşturan Edebiyat Otobüsü ve yazarların edebiyata dair fikirlerini yurttaşlarla paylaştığı Instagram yayını Edebiyat Televizyonu gibi çalışmaları da bulunuyor. Dergi gençlerden oluşan geniş bir mutfak ekibi ile üretimlerini gerçekleştirirken derginin genel yayın yönetmenliğini gazeteci-yazar Barış İnce yapıyor.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız