birgün

11° PARÇALI BULUTLU

KÜLTÜR SANAT 14.01.2021 15:11

Edebiyat Gönüllüleri ilk kütüphaneyi Mardin'de kurdu

Edebiyat Gönüllüleri ilk kütüphaneyi Mardin'de kurdu

Edebiyat Atölyesi Dergisi okurları tarafından oluşturulan Edebiyat Gönüllüleri’nin çağrısıyla başlatılan Mardin’e bağlı Midyat Ortaca İlköğretim Okulu’na kütüphane kurma çalışmasında sona gelindi. Aralarında Rover Kitap Kulübü'nünde olduğu çok sayıda kişi ve kurumun desteğiyle Mardin’e gönderilen kitaplar sayesinde Midyat Ortaca İlköğretim Okulu bir kütüphaneye sahip oldu. Mardin Edebiyat Gönüllüleri’nin ve okul yönetiminin çabasıyla tamamlanan kütüphane okul yönetimi, öğrenciler ve Edebiyat Gönüllülerinin katılımıyla açıldı. Kütüphaneye edebiyatımızın unutulmaz isimlerinden Ahmed Arif’in ismi verildi.

Türkiye’nin birçok yerinde benzer çalışmaları hayata geçireceğini duyuran Edebiyat Gönüllüleri, gençlerin kitaplarla daha fazla ilgilenmelerine yönelik çabalarını da artıracağını ifade etti.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız