birgün

8° PARÇALI BULUTLU

EKONOMİ 07.10.2019 16:49

Edirne’de simide zam geldi

Edirne’de simide zam geldi

Edirne'de simit fiyatlarına yılbaşına kadar fiyatı artması beklenirken, Ekim ayının ilk haftasında fiyat tarifesi güncellenerek, 0,25 liralık bir zamla 1,50 liradan satılmaya başlandı. Edirne'de seyyar simitçilik yapan Said Örücü, birkaç gün önce gelen tarife ile 1,25 liradan 1,50 liraya fiyatın arttığını belirterek, “Zamlara alıştık artık” dedi.

Sözcü'nün haberine göre; yurttaşların simit alırken farklı tepkileri olduğunu söyleyen Said Örücü, “Vatandaş sürekli her şeye zam geldiği için durumdan memnun değil. Ama yapacak hiçbir şeyimiz yok. Alıştık artık zamlara. Vatandaşlardan farklı tepkiler alıyoruz. Bize kızanlar da var gülüp geçenler de. Susup almayıp gidenler oluyor. 1,25 lira getirip veriyorlar. İnsanlar o fiyattan almaya alışık. Biz de durumu açıklıyoruz. ‘Bu sefer böyle olsun fakat bir daha ki alışınız da yeni fiyat üzerinden alırsınız’ diyoruz. Müşteri alışana kadar biz de anlayışla karşılıyoruz” şeklinde konuştu.

Ekmek fiyatında artış olmasına rağmen uygulamaya geçirilmediği için 1,25 liradan satılmaya devam ediyor.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız