birgün

3° PARÇALI BULUTLU

BİRGÜN EGE 01.12.2020 13:43

Efeler Belediyesi, karantinadaki yurttaşların çöplerini topluyor

Efeler Belediyesi, karantinadaki yurttaşların çöplerini topluyor

BİRGÜN EGE

Aydın’ın Efeler Belediyesi, koronavirüs testi pozitif çıkan ve evlerinde karantinaya alınan yurttaşlar ile İl Hıfzıssıhha Kurulu kararı dolayısıyla evlerinden çıkamayan 65 yaş üstü yurttaşların ihtiyaçlarını karşılamaya devam ediyor.

Efeler Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü tarafından koronavirüse karşı ücretsiz dezenfeksiyon işlemi yapılırken, karantinadaki ailelerin de çöpleri Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından evlerinden alınıyor.

Bulaş riskine karşı giydikleri tek kullanımlık özel tulumlarla çöpleri yurttaşların kapılarından alan Temizlik İşleri Müdürlüğü çalışanları, çalışmaların ardından evsel atıkları ve giydikleri tulumları bertaraf ediyor.

Karantinadaki yurttaşlar, Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay ve Efeler Belediyesi çalışanlarına teşekkür ederek, “İhtiyacımız olan her an Efeler Belediyesi yardımımıza koşuyor. Kendimizi, içinde bulunduğumuz salgın döneminde yalnız ve çaresiz hissetmiyoruz. Talebimiz üzerine çöplerimiz kapımızın önünden iki günde bir Efeler Belediyesi ekipleri tarafından alınıyor. Bulaş riskine karşı giydikleri özel kıyafetlerle çöplerimizi almaya gelen Efeler Belediyesi çalışanı, 'Size bu kıyafetle gelmek zorunda olduğum için kusura bakmayın' diyecek kadar düşünceli ve naif. İşlerini özveriyle yapan belediye çalışanlarına ve Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay’a çok teşekkür ederiz” yorumunu yaptı.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız