birgün

19° PARÇALI BULUTLU

BİRGÜN EGE 11.06.2021 14:22

Efes Selçuk doğa talanına karşı yaşama sahip çıkacak

Efes Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, tarım kenti olan Efes Selçuk’ta doğayla uyumlu bir yaşamı geliştirmek için çalıştıklarını ve endüstriyel enerji ve tarım projeleri reddettiklerini söyledi.

Efes Selçuk doğa talanına karşı yaşama sahip çıkacak

BİRGÜN EGE

Efes Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, doğa talanına karşı Efes Selçuk’un yaşama sahip çıkacağını söyledi. Selçuk Gökçealan köyü civarında inşa edilmek istenen JES, GES ve endüstriyel sera projeleri üzerine bir açıklama yayınlayan Sengel, ülkenin dört bir yanında kâr hırsıyla sürdürülen doğa katliamlarının son halkasının da Gökçealan köyünde meydana geldiğini söyledi.

Tüm dünyanın ekolojik kriz ve felaketlerle boğulduğu bir dönemde, doğal yaşama verdiği telafisiz zararları bilimsel olarak da açık olan endüstriyel enerji ve tarım projelerine izin vermelerinin mümkün olmadığını kaydeden Sengel, şunları söyledi:

“Tarım kenti olan Efes Selçuk’ta doğayla uyumlu bir yaşamı geliştirmek için çalışıyoruz, endüstriyel enerji ve tarım projeleri reddediyoruz. Başta köylü yurttaşlarımız ve belediyemiz olmak üzere tüm Efes Selçuk, daha önce defalarca yaptığı üzere hep birlikte doğa talanına karşı direnmeye hazırdır.

Tüm yasal ve toplumsal koşulları değerlendirerek toprağımızı, doğamızı ve geleceğimizi koruyacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Efes Selçuk’taki doğal yaşam, şirketlerin kârlarından çok daha değerli ve büyüktür!”

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol