birgün

23° PARÇALI BULUTLU

BİRGÜN EGE 22.06.2021 11:06

Efes Selçuk’ta toplumsal cinsiyet eşitliği karikatür sergisi

Toplumsal cinsiyet eşitliği konusundaki farkındalığın arttırılması amacıyla düzenlenen yarışmaya katılan eserler 26 Haziran tarihine kadar Kadın Dayanışma Merkezi’nde sergilenecek.

Efes Selçuk’ta toplumsal cinsiyet eşitliği karikatür sergisi

BİRGÜN EGE

Efes Selçuk Belediyesi Eşitlik Birimi çalışmaları kapsamında İzmir Büyükşehir Belediyesi Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Uluslararası Karikatür Yarışması 2021’e katılan eserlerden oluşan sergi Kadın Dayanışma Merkezi’nde açıldı. Sergi açılışına Efes Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Toplumsal cinsiyet eşitliği konusundaki farkındalığın arttırılması amacıyla düzenlenen yarışmaya katılan eserler 26 Haziran tarihine kadar Kadın Dayanışma Merkezi’nde sergilenecek.

EFES SELÇUK’TA GÜÇLÜ KADINLAR OLACAK

Efes Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, “Eşitlik Birimi’nin kurulması Efes Selçuk’ta güçlü kadınlar olacak demek, güçlü kız çocukları olacak demek. Bu, aynı zamanda cinsiyet noktasında hiçbir ayrımcılığa bakmadan daha güçlenmiş, kendini daha iyi ifade eden, özgürlük ve eşitlik için çaba sarf eden bir belediye ve bu belediyenin meclis üyeleri ve çalışanlarının Efes Selçuk’ta eşitliği ve özgürlüğü sağlamak için ellerinden gelen her şeyi yapacağı anlamına geliyor. Bu yüzden tüm Efes Selçuk Belediye Meclisi ve bizlere inanan Kadın Dayanışma Merkezi’mizde bizlere dâhil olan tüm kadınlarla, tüm çalışanlarımızla gurur duyuyoruz. Çünkü bizler bu toplum içerisinde yaşayan herkesin eşit şartlar ve koşullarda kendini ifade edebilmesi gerektiğini düşünüyoruz. Hiç kimsenin hiç kimseden ne cinsiyet, ne yaşam stili, ne toplumdaki statüsü anlamında, kendi tercihleri ve yaşam şekli anlamında bir farkı yoktur. Biz bir arada yaşama kültürünü bu kente yerleştireceğiz. Görünen o ki kadınlarımız bu işin içerisine dahil oldu. Hepinizin yüreğine sağlık” dedi.

efes-selcuk-ta-toplumsal-cinsiyet-esitligi-karikatur-sergisi-890604-1.

efes-selcuk-ta-toplumsal-cinsiyet-esitligi-karikatur-sergisi-890605-1.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol