birgün

21° AÇIK

BİRGÜN EGE 18.10.2019 10:38

Efesem, Efeler’de öğrencileriyle buluştu

Efeler Belediyesi Sosyal Etkinlik Merkezi (EFESEM) projesi uygulamaya geçirildi

Efesem, Efeler’de öğrencileriyle buluştu

BİRGÜN İZMİR

Aydın Efeler Belediyesi’nin, 'Herkes için eşit eğitim' sloganıyla hayata geçirdiği Efeler Belediyesi Sosyal Etkinlik Merkezi (EFESEM) projesi uygulamaya geçirildi.

Veysipaşa Mahallesi Merkez İş Bankası Yanında açılan Eğitim Merkezi yüksek ücretlerden dolayı okulu dışında eğitim desteği alamayan öğrencilere destek olacak. Eğitimde eşitliği sağlamak amacı ile kurulan EFESEM, dar gelirli öğrencilere eğitim desteği sağlayacak ve özel okul öğrencilerine hizmet veremeyecek. Efeler'deki öğrencilerin; eğitim düzeylerini yükseltmek, derslerine ve ödevlerine yardımcı olmak, girecekleri sınavlara önceden hazırlamak ve bunların yanında kültürel ve sanatsal gelişimlerine katkı sağlayacak. EFESEM ilkokul üçüncü sınıftan, on ikinci sınıfa kadar olan öğrencilere eğitim verecek.

Efeler Belediye Başkanı M. Fatih Atay ise konuşmasında, seçimlerden önce verdiği bir sözü daha yerine getirmenin mutluluğunu yaşadığını dile getirdi, “Bizi yalnız bırakmayan sivil toplum temsilcilerine ve sizlere teşekkür ediyorum. Bir ülkenin geleceği eğitime verdiği önemle ölçülür. Bu bilinçle bizde eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak için siz gençlere eğitim katkısını sağlamak için hiçbir fedakârlıktan kaçınmayarak bu merkezi açtık” dedi.

İNTERNET DESTEKLİ DERS

23 Ekim tarihinde Efeler Belediyesi’nin öğrencilerin eğitimi için yeni bir uygulamayı daha başlatacağını açıklayan Belediye Başkanı M. Fatih Atay şöyle devam etti:

“Ben çocuklarımızın verdiği başarı sözüne inanıyorum. Hayırlı uğurlu olsun. Bu eğitim kurumumuz çocuklarımız için çok önemli bir fırsat olacak. Ancak; 23 Ekim’de Yıldız Kenter - Şükran Güngör Kültür Merkezi’nde Efeler’de okuyan 15 bin ilkokul öğrencimize online akıllı eğitim sistemi almaları için bir şifre vereceğiz. Çocuklarımız ücretsiz olarak online sistemde öğretmenlerimizden ders dinleme imkânı bulacak. 23 Ekim’de yapacağımız etkinlik ve tanıtımla sizlere vereceğimiz bir armağan da bu olacak. Bizler eğitime çok çok önem veriyoruz. Bunun karşılığında da sizlerden sadece başarılı olmanızı istiyorum. Ama önce insan olarak bu Cumhuriyeti bize emanet eden, bize çağdaş bir yol çizen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e layık birer evlat olmanızı istiyorum.”

efesem-efeler-de-ogrencileriyle-bulustu-638463-1.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız