birgün

16° PARÇALI BULUTLU

SİYASET 10.11.2020 23:49

Efkan Ala, AKP Genel Başkan Yardımcılığı'na getirildi

AKP'li vekil Efkan Ala, AKP Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevine getirildi.

Efkan Ala, AKP Genel Başkan Yardımcılığı'na getirildi

AKP Bursa Milletvekili, Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) Üyesi Efkan Ala, AKP Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevine getirildi.

AA'nın haberine göre Ala, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın takdiriyle Merkez Yürütme Kurulu (MYK) Üyeliği ve Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı'na görevlendirildi.

Ala, 2013 yılında İçişleri Bakanlığı görevine getirilmişti. 61. 62. 64. ve 65. Türkiye Cumhuriyeti hükümetlerinde İçişleri Bakanı olarak görev yapmıştı.

Ala, 'çözüm süreci' döneminin de İçişleri Bakanı'ydı ve dönemin Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, AKP Grup Başkanvekili Mahir Ünal, Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarı Muhammed Dervişoğlu ile dönemin HDP grup başkanvekilleri Pervin Buldan, İdris Baluken, HDP İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder'in Dolmabahçe'de bulunan Başbakanlık Ofisi'ndeki basın açıklamasında yer alıyordu.

Ala, 2016 yılında 15 Temmuz darbe girişiminin hemen ardından bakanlık görevinden istifa etmişti. İstifanın Erdoğan tarafından istendiği öne sürülmüştü.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol