birgün

18° PARÇALI BULUTLU

Efkan Ala, AKP Genel Başkan Yardımcılığı'na getirildi

AKP'li vekil Efkan Ala, AKP Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevine getirildi.

SİYASET 10.11.2020 23:49
Efkan Ala, AKP Genel Başkan Yardımcılığı'na getirildi
Abone Ol google-news

AKP Bursa Milletvekili, Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) Üyesi Efkan Ala, AKP Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevine getirildi.

AA'nın haberine göre Ala, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın takdiriyle Merkez Yürütme Kurulu (MYK) Üyeliği ve Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı'na görevlendirildi.

Ala, 2013 yılında İçişleri Bakanlığı görevine getirilmişti. 61. 62. 64. ve 65. Türkiye Cumhuriyeti hükümetlerinde İçişleri Bakanı olarak görev yapmıştı.

Ala, 'çözüm süreci' döneminin de İçişleri Bakanı'ydı ve dönemin Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, AKP Grup Başkanvekili Mahir Ünal, Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarı Muhammed Dervişoğlu ile dönemin HDP grup başkanvekilleri Pervin Buldan, İdris Baluken, HDP İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder'in Dolmabahçe'de bulunan Başbakanlık Ofisi'ndeki basın açıklamasında yer alıyordu.

Ala, 2016 yılında 15 Temmuz darbe girişiminin hemen ardından bakanlık görevinden istifa etmişti. İstifanın Erdoğan tarafından istendiği öne sürülmüştü.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol