birgün

17° AÇIK

Efkan Ala da hedef gösterme peşinde: Eşcinsel evlilik insanlığın helakıdır

GÜNCEL 02.06.2015 16:13
Efkan Ala da hedef gösterme peşinde: Eşcinsel evlilik insanlığın helakıdır
Abone Ol google-news

Eski İçişleri Bakanı ve AKP Erzurum milletvekili adayı Efkan Ala, TGRT Haber'de katıldığı programda, eşcinsel evliliğe karşı çıkarak "Lut Kavmi"nin bu yüzden helak olduğunu söyledi.

HDP'nin Eskişehir milletvekili adayı ve LGBTİ (Lezbiyen, gay, biseksüel, transgender ve interseks) bireyi Barış Sulu'yu hedef göstererek "Allah aşkına HDP’nin ortaya koyduğu adaylara bir bakın batıda. Dilim varmıyor vatandaşımızın kabul edemeyeceği adaylar göstermişler" dedi.

Efkan Ala konuşmasının devamında şu ifadeleri kullandı: “Kürt kardeşlerimiz dindar insanlardır. Allah aşkına HDP’nin ortaya koyduğu adaylara bir bakın batıda. Dilim varmıyor vatandaşımızın kabul edemeyeceği adaylar göstermişler. Yani şunu diyelim travestileri aday göstermişler. Bilmem eşcinselleri aday göstermişler. HDP seçim bildirgesinde bunların her türlü hakkının sağlanacağı erkeğin erkekle evlenmesi kadının kadınla evlenmesi ve birlikte olmalarının hak olarak tanınacağı yazıyor. Bizim ahlakımızın bizim geleneğimizin kabul etmediği konularda da biz böyle şeylere karşıyız diyoruz. Erkeğin erkekle kadının kadınla evlenmesi ne demektir. Lut kavmi bundan helak olmuştur. Yani bu insanlığın helakı demektir."

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol