birgün

17° HAFİF YAĞMUR

Efsane diziler 7 Numara ve Yeditepe İstanbul yeniden TRT ekranlarında

Efsane dizi 7 Numara ve Yeditepe İstanbul'un tekrar bölümleri her cumartesi TRT'de yayınlanacak

KÜLTÜR SANAT 06.04.2020 15:31
Efsane diziler 7 Numara ve Yeditepe İstanbul yeniden TRT ekranlarında
Abone Ol google-news

Koronavirüs salgını nedeniyle evde olan yurttaşlar vakitlerinin çoğunu TV karşısında geçiriyor. Birçok TV kanalı da sevilen eski dizileri gündüz kuşağında yeniden yayınlamaya başladı.

Bu dizilerden biri de 2000-2003 yılları arasında TRT'de yayınlanan gençlik- komedi dizisi 7 Numara. Dizinin 11 Nisan Cumartesi'den itibaren her cumartesi saat 14:15'de TRT'de tekrar bölümleri yayınlacak.

Dizide İstanbul'a okumaya gelen 4 kız arkadaşın kiracı oldukları 7 numaralı evin sahipleri ve yeğenleri ile aralarında günlük hayatlarında geçen ve gelişen sıcak ilişkiler. Farklı yaşam tarzları, farklı bakış açıları ve aynı ev... Birbirlerini anlamaya çalışırken yaşadıkları çatışmalar, birlikte verdikleri yaşam mücadelesi konu alınıyor.

Kadrosunda Şebnem Sönmez, Engin Alkan, Tuba Erdem, Nuray Uslu, Ayça Mutlugil, Gülden Güney, Ruhi Sarı, Volkan Girgin, Okan Selvi, Olgun Şimşek, Özlem Türkad, Çağlar Çorumlu gibi isimlerin yer aldığı 7 Numara, tekrar bölümleri ile en çok izlenen dizilerden bir tanesi.

YEDİTEPE İSTANBUL DA YENİDEN EKRANDA

Bir diğer nostaljik dizi Yeditepe İstanbul da cumartesi günleri 7 Numara'nın ardından yayınlacak. 2001-2002 arasında yayınlanan dizi tekrar bölümleriyle daha önce birçok kez ekrana geldi.

Kadrosunda Zuhal Olcay, Emre Kınay, Uğur Polat, Oktay Kaynarca, Meral Okay, Yeşim Ceren Bozoğlu, Özgü Namal, Günay Karacaoğlu, Ruhi Sarı gibi usta isimlerin yer aldığı dizinin konusu şöyle:

Zuhal Olcay'ın canlandırdığı Olcay, iş insanı kocası iflas edip intihar edince orta halli bir mahalleye taşınmak zorunda kalır. Eski tarz sıcak ilişkilerini kaybetmemiş bir mahalledir. Emre Kınay'ın canlandırdığı işsiz Yusuf karakterinin yazmayı denediği Mahallenin Romanı ile paralel olarak mahalledeki zengin çeşitlilikteki karakterlerin başından geçen olaylar anlatılır.

efsane-dizi-7-numara-yeniden-trt-ekranlarinda-711822-1.

TEKRARLARI YAYINLANAN DİZİLER

Her yayınlandığında izlenme rekorları kıran ve duygusal izleyicilerin favorisi olan Aşk-ı Memnu, birçok önemli oyuncunun kariyerinde önemli bir yere sahip olan güçlü drama Öyle Bir Geçer Zaman Ki, sosyal medyada hakkında en çok konuşulan ve en çok mizahı yapılan, karakterleri ezbere bilinen Doktorlar, son dönemin başarılı duygusal dizilerinden Anne, hem film serisi hem dizi serisi olan ve yüksek reyting sonuçları alan Şevkat Yerimdar, kendine has mizah anlayışı, absürt karakterleri ve yıldız oyuncularıyla bir döneme damga vuran İşler Güçler.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol