birgün

24° PARÇALI BULUTLU

Ege Denizi'nde peş peşe depremler

İzmir'de saat 08.00 ile 09.00 arasında depremler meydana geldi. Saat 08.03'te meydana gelen 4,1 büyüklüğündeki depremin ardından en büyüğü 5,2 olan 5 deprem daha meydana geldi.

GÜNCEL 01.02.2021 08:31
Ege Denizi'nde peş peşe depremler
Abone Ol google-news

AFAD tarafından yapılan açıklamada Ege Denizi'nde İzmir'in Karaburun ilçesi açıklarında saat 08.03'te 4.1 büyüklüğünde bir deprem meydana geldiği belirtildi.

Kandilli Rasathanesi'nden gelen bilgiye göre ise saat 08.47'de 5.2 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldi.

Depremin derinliği 7 kilometre olarak ölçüldü.

KARABURUN'DA BİR DEPREM DAHA YAŞANDI

AFAD, Ege Denizi'nde İzmir'in Karaburun ilçesi açıklarında saat 09:00'da 4,7 büyüklüğünde bir deprem daha yaşandığını duyurdu. Açıklamada, "Ege Denizi'nde İzmir'in Karaburun ilçesi açıklarında saat 09.00'da 4,7 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi." denildi.

Karaburun ilçesi başta olmak üzere, İzmir'in birçok ilçe ve köyünden hissedilen deprem nedeniyle sabah saatlerinde kısa süreli bir panik yaşandı. Depreme yakın yerleşim yerlerinde yaşayan yurttaşlar, sarsıntı nedeni ile tedirginliğe kapılırken herhangi bir can veya mal kaybı yaşanmadığı aktarıldı.

Öte yandan Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) internet sitesinden yapılan bilgilendirmeye göre saat 08.03'te de 4,1 büyüklüğünde ve 24,46 kilometre derinlikte bir deprem daha gerçekleşti.

TUNÇ SOYER'DEN AÇIKLAMA

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, sosyal paylaşım sitesi Twitter'dan açıklama yaptı. Soyer, "Ege Denizi Midilli Adası açıklarında meydana gelen 4.8 ve 5.1 büyüklüğündeki depremler Karaburun, Urla, Foça, Dikili ilçelerimiz ve İzmir kent merkezinde de hissedildi. Herhangi bir olumsuzluk yaşanmadı. Geçmiş olsun" ifadelerini kullandı.

SAAT 9:34'TE 4,2 BÜYÜKLÜĞÜNDE BİR DEPREM DAHA YAŞANDI

İzmir'in Karaburun ilçesi açıklarında saat 09.34'te 4,2 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldi. AFAD tarafından yapılan bilgilendirmede, "Ege Denizi'nde İzmir'in Karaburun ilçesi açıklarında saat 09.34'te 4,2 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Gelişmeleri takip ediyoruz." ifadeleri kullanıldı.

EGE 5,2 İLE BİR KEZ DAHA SALLANDI

Ege Denizi'nde İzmir'in Karaburun ilçesi açıklarında saat 11.35'te 5,2 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldi. Depremin büyüklüğünü Kandilli Rasathanesi 5,2 AFAD ise, 5,1 olarak açıkladı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol