birgün

12° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 31.10.2020 15:54

Ege Üniversitesi'nde hasara rağmen tedavi devam ediyor

İzmir'de dün meydana gelen depremde bazı kamu hastaneleri hasar gördü. Bir kamu hastanesi boşaltılırken, depremde zarar görmesine rağmen Ege Üniversitesi'nde ise tedavilerin devam ettiği öğrenildi.

Ege Üniversitesi'nde hasara rağmen tedavi devam ediyor

BERKAY SAĞOL

İzmir açıklarında meydana gelen 6,9 büyüklüğündeki deprem ve devam eden artçı sarsıntılardan dolayı zarar gören Buca Seyfi Demirsoy Devlet Hastanesi’nin yataklı servislerindeki hastalar Buca Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi ve çevre hastanelere sevk edildi.

Öte yandan Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Ana Bina'da depremin ardından meydana gelen hasara rağmen hastanenin tahliye edilmediği öğrenildi. Hastanede tedavilerin devam ettiği bildirilirken, sağlık çalışanları hastanenin durumundan dolayı tedirgin.

ege-universitesi-nde-hasara-ragmen-tedavi-devam-ediyor-799456-1.
Fotoğraf: Ege Üniversitesi Hastanesi

Öte yandan İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ege Doğumevi'nde de hasarlar meydana geldiği görüldü.

Hastanenin durumuyla ilgili BirGün'e açıklama yapan SES İzmir Şube Eş Başkanı Erkan Batmaz, "Hastanede yaşanan çatlaklar sebebiyle sağlıkçı arkadaşlarımız tedirgin. Bu şartlarda can güvenlikleri konusunda endişeleri var. Yaşanan bu durumun bir an önce çözüme kavuşmasını bekliyoruz" dedi.

ege-universitesi-nde-hasara-ragmen-tedavi-devam-ediyor-799457-1.
Fotoğraf: Tepecik Kadın Doğumevi

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız