birgün

16° AÇIK

Eğitim Bakanı Mahmut Özer, diğer görevinden ayrıldı

Ziya Selçuk’un yerine Milli Eğitim Bakanı olarak atanan Mahmut Özer'in, Türkiye Maarif Vakfı Mütevelli Heyeti üyeliğinden ayrıldığı bildirildi.

GÜNCEL 08.08.2021 18:18
Eğitim Bakanı Mahmut Özer, diğer görevinden ayrıldı
Abone Ol google-news

Ziya Selçuk’un istifası sonrası göreve getirilen Mahmut Özer'in, Türkiye Maarif Vakfı Mütevelli Heyeti üyeliğinden ayrıldığı bildirildi.

Bakanlıktan yapılan açıklamada Bakan Özer'in, 6721 Sayılı Kanun gereği Milli Eğitim Bakanlığını temsilen bulunduğu Türkiye Maarif Vakfı Mütevelli Heyeti üyeliğini, Bakanlık görevini devraldığı 6 Ağustos 2021 itibarıyla bıraktığı kaydedildi.

15 Temmuz darbe girişiminden hemen önce kurulan Türkiye Maarif Vakfı, Afganistan, Çad, Ekvator Ginesi, Etiyopya, Fildişi Sahili, Gabon, Gine, Kamerun, Demokratik Kongo Cumhuriyeti, Kongo, Mali, Moritanya, Nijer, Pakistan, Somali, Sudan, Tunus, Venezüela ve Irak'taki FETÖ'nün işlettiği okulları devraldı.

İMAM HATİP KÖKENLİ

Selçuk’un yerine getirilen yeni bakan Özer, Tokat İmam Hatip Lisesi mezunu. İstanbul Teknik Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği bölümünü bitiren Özer, 2010-2017 yılları arasında Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi’nin rektörlüğü görevini üstlendi.

Üniversitelerarası Kurul Başkanlığı, Mesleki Yeterlilik Kurumu Başkan Vekilliği, Türk Standartları Enstitüsü Genel Kurul üyeliği görevlerinde de bulunan Özer, 2017’de ÖSYM Başkanlığı’na atandı. Özer, 2018’de Milli Eğitim bakan yardımcılığına atanmıştı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol