birgün

22° AÇIK

EĞİTİM 22.11.2019 22:27

Eğitim Sen bugün Ankara’da

Eğitim Sen bugün Ankara’da

Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası (Eğitim Sen) bugün Tandoğan’da miting düzenliyor. Türkiye’nin dört bir yanından binlerce eğitim emekçisinin katılacağı buluşma başladı.

Eğitim Sen’in Twitter hesabından dün yapılan çağrıda şu ifadeler kullanıldı: “Haklarımız, geleceğimiz ve öğrencilerimizin eğitim hakkı için, 23 Kasım saat 13.00’te, Ankara Tandoğan Meydanı’ndayız!”

Avrupa genelinde 11 milyondan fazla öğretmeni temsil eden Avrupa Eğitim Sendikaları Komitesi’nden (ETUCE) de bugünkü mitinge destek mesajı geldi.

ETUCE’nin gönderdiği mesajda şöyle dendi; “Tüm Avrupa’da 11 milyondan fazla öğretmeni temsil eden ETUCE, Türkiye’deki öğretmenlerin ve öğrencilerin, diğer konularla birlikte, aşağıdaki taleplerinin yanındadır:

>>Öğretmenlerin ekonomik ve mesleki sorunlarının çözümü,

>>Tüm eğitim çalışanları için güvenceli ve kadrolu istihdam,

>>Vergide adalet ve eğitim çalışanlarının vergi diliminin yüzde 10’da sabitlenmesi,

>> Herkes için nitelikli ve kamusal eğitimin güvence altına alınması,

>>Eğitimdeki piyasalaşma ve gericileşme pratiklerinin sonlandırılması,

>> Barış akademisyenlerinin acilen ihraç edildikleri üniversitelere iade edilmeleri de dahil olmak üzere ihraç edilen eğitim ve bilim emekçilerinin görevlerine iade edilmesi.”

  • Eğitim Sen'liler alanda toplanmaya başladı

egitim-sen-bugun-ankara-da-652989-1.

  • Grup Giz, Eğitim Sen mitinginde sahne aldı

  • ÖDP, "Farklı bir yol buluruz" pankartı ile miting alanına geldi
  • egitim-sen-bugun-ankara-da-652993-1.

Eğitim Sen Genel Başkanı Feray Aytekin Aydoğan konuşma yaptı: "Çocukların hayalleri gerçek olsun diye mücadele edenlere selam olsun"

  • OHAL kapsamında çıkartılan KHK ile ihraç edilen on binlerce kamu emekçisi arasında yer alan Mahmut Konuk, "Direnişte 1001. gün" yazılı bildiri ile geldiği için Polis tarafından alana alınmıyordu ancak Eğitim Sen üyeleri ve HDP'li vekillerin araya girmesiyle, Konuk alana alındı.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız