birgün

22° AÇIK

EĞİTİM 29.08.2020 20:54

Eğitim Sen'den #HepsiGerçek kampanyası

Eğitim Sen, 176 okulda Covid-19 vakası görüldüğü tespitinin doğru olduğuna dikkati çekerek, sosyal medyada #HepsiGerçek hastagi ile kampanya başlattı.

Eğitim Sen'den #HepsiGerçek kampanyası

Eğitim Sen, Covid-19 salgınının okulların açılması ile daha büyük tehdit oluşturacağına dikkati çeken sosyal medya eylemi başlattı.

Eğitim Sen, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un düzenlediği basın toplantısının ardından yayımladığı açıklamada "Açık ve şeffaf olun, bahsi geçen riskli okulların isimleri dedikodu değil gerçek" dedi.

#HepsiGerçek hastagi ile Twiiter'da başlatılan kampanyada, son iki günde 176 okulda Covid-19 vakası tespit edildiğini duyurdu. Açıklamanın ardından Bakanlık bu paylaşımın gerek dışı olduğunu iddia etse de Eğitim Sen, bu bilginin doğru olduğu tespiti üzerinde durdu.

Eğitim Sen listesini paylaştığı 176 okulun gerçek olduğuna ilişkin sosyal medyada kampanya başlattı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol