birgün

9° AÇIK

BİRGÜN EGE 07.03.2021 19:04

Eğitim Sen İzmir: Yüz yüze eğitim koşulları yeniden değerlendirilmeli

İzmir'de son 2 haftada pozitif vakaların yüzde 56 artmasının ardından açıklama yapan Eğitim Sen İzmir Şubeleri, alınan önlemlerin değişen koşullara göre yeniden değerlendirmesi gerektiğini açıkladı

Eğitim Sen İzmir: Yüz yüze eğitim koşulları yeniden değerlendirilmeli

BİRGÜN EGE

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 27 Şubat-5 Mart haftasında illere göre 100 bin kişiye düşen Covid-19 vaka sayısının güncel haritasını paylaştı. Açıklamaya göre çok yüksek riskli il sayısı 17’den 26’ya çıktı. İzmir'se ise pozitif vakalar, son iki haftaya göre yüzde 56 artarak, 100 binde 66,47 çıktı.

Eğitim Sen İzmir Şubeleri vaka sayılarındaki artışa dikkat çekerek, kaygılarında ne kadar haklı olduklarının ortaya çıktığını dile getirdi. Yapılan yazılı açıklamada, "Sendikamız Eğitim Sen, topluma ve tarihe karşı sorumluluğu gereği, salgının başından bu yana süreci yakından takip etmekte ve konu ile ilgili görüş ve önerilerini kamu yöneticilerine iletmekte; kimi zamanda düşüncelerini kamuoyu ile paylaşmaktadır. Uyarıda bulunma, öneri geliştirme ve sendikal haklarımızı kullanmanın sendikamızın eğitim emekçilerine, öğrencilerimize ve topluma karşı öncelikli sorumluluğumuz ve görevimiz olduğunu düşünmekteyiz" denildi.

ORTAÖĞRETİMDE SINAVLAR İPTAL EDİLSİN

Yapılan açıklamada talepler ise şu şekilde sıralandı;

- İzmir’de bulunan tüm eğitim emekçilerinin aşılanması için İl Sağlık Müdürlüğü ile birlikte bir planlama yapmaya ve yeterli sayıda aşı temin etmeye,

- Yüz yüze eğitim değişen koşullara göre yeniden değerlendirilmeye,

- Ortaöğretim kurumlarında 8 Mart 2021 tarihinde başlayacak sınavları iptal etmeye,

- Eğitim alanında bulunan kesimlerin temsilcileri ile alınacak önlemler konusunda bir araya gelmeye çağırıyoruz.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol