birgün

16° AÇIK

GÜNCEL 07.04.2020 11:58

Eğitim uçağı fırtına nedeniyle ters döndü

Eğitim uçağı fırtına nedeniyle ters döndü

Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde 2 gündür etkili olan şiddetli rüzgar, Çorlu Atatürk Havalimanı’nda park halinde bulunan eğitim uçağını ters döndürdü.

Tekirdağ ve çevresinde 2 gündür etkili olan şiddetli rüzgar, hayatı olumsuz etkiliyor. Hava sıcaklığı 9 derece olan ilçede, hızı saatte zaman zaman 90 kilometreye çıkan rüzgar, Çorlu Atatürk Havalimanı’nda park halinde bulunan eğitim uçağını yaklaşık 10 metre sürükleyerek, ters döndürdü. Uçağın devrilmesiyle olay yerine itfaiye ekipleri gönderildi. Uçak yapılacak hasar tespitinin ardından kaldırılacak.


Şiddetli rüzgar ayrıca yol kenarlarında bulunan tabelalar ile ağaçları devirip, bazı binaların çatılarını uçurdu. Sokaklarda bulunan çöp konteynerleri fırtına nedeniyle sürüklendi.

Meteoroloji yetkilileri fırtınanın gün boyu devam edeceğini bildirdi.

egitim-ucagi-firtina-nedeniyle-ters-dondu-712373-1.

DHA

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız