birgün

4° KAPALI

EĞİTİM 25.02.2020 09:28

Eğitimde neler oldu?

Eğitimde neler oldu?

>>Ege Üniversitesi’nin yönetimi, kendi öğrencileri dışında dışarıdan gelen herkese kütüphaneyi ücretli hale getirdi.

>>İstanbul Esenyurt’ta bir okulda görevli memurun Suriyeli bir öğrenciyi taciz ettiği iddiasıyla veliler eylem yaptı. Eylemi takip eden haberci Şevval Şirin gözaltına alındı.

>>Adana’da özel bir okulun sahibi iflasını açıkladı. Okulda öğrenim gören öğrenciler ve kayıt paralarını peşin olarak yatıran veliler mağdur oldu.

>>Tokat Turhal Kayacık Köyü’nde mezarlıkta yaralı olarak bulunan yavru köpek, çocuklar tarafından okulda bakılmaya başlandı. Bakımı mğrenciler tarafından yapılan köpeğe Fındık adı verildi. Fındık bedenine göre dikilen önlüğüyle derslere de katılmaya başladı.

>>YTÜ’deki Profesör Bedri Gencer’in çocuk istismarı hakkındaki skandal sözlerinden sonra şimdi de İstanbul Şehir Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Mehmet Ali Büyükkara çocuk yaşta evliliği savundu. Bu arada, Bedri Gencer’in dersi YTÜ öğrencilerinden ve kamuoyundan gelen tepkiler nedeniyle başka bir akademisyene verildi.

>>Suriye’de sıcak gelişmeler yaşanırken Türkiye’de ise Milli Eğitim Bakanlığı ve AFAD’ın 2 ayrı “İDLİB’E YARDIM KAMPANYASI” düzenleyerek okullarda çocuklardan zarf içerisinde para topladığı ve toplanan paraların AKP’ye yakınlığı ile bilinen İHH hesaplarına yatırıldığı ortaya çıktı.

>>Sivas Cumhuriyet Üniversitesi’nde araştırma görevlisi alımlarında ilginç şeyler yaşandı. Giriş sınavına katılan 5 kişi içinde neredeyse bütün alanlarda en geride olan aday A. O. mülakat sonucu aldığı 98 puanla herkesin önüne geçti.

>>Dinci yapılar, eğitim öğretimin her yerinde: Tepecik Yatılı Bölge Ortaokulu’nda bulunan 2 blok lojman, erkek Kuran kursuna çevriliyor.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız