birgün

6° AÇIK

EĞİTİM 06.11.2020 09:40

Eğitimin ‘menteşe’si çıktı: Boykot edilecek Fransız mallarına laiklik de eklendi!

Erdoğan’ın Fransız mallarını boykot çağrısına destek veren Menteşe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, boykot edilmesi gereken Fransız malları arasında ‘laikliği’ de gösterdi.

Eğitimin ‘menteşe’si çıktı: Boykot edilecek Fransız mallarına laiklik de eklendi!

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın 26 Ekim’de yaptığı Fransız mallarını boykot çağrısı, Muğla’da Menteşe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ‘siyasi bir ilave’ yapılarak desteklendi.

Menteşe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, boykot edilmesi gereken Fransız malları arasında ‘laiklik’ de sayıldı.

Cumhuriyet’ten Sefa Uyar’ın haberine göre, bu paylaşım, Menteşe İlçe Milli Eğitim Müdürü Soner Kaya, şube müdürleri Muhammer Cihan, Eylen Terzi ve Ali Kaan Kutlu ile Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı Muğla Rehberlik ve Araştırma Merkezi’nin sosyal medya hesapları tarafından da paylaşıldı.

GELEN TEPKİLERE İLGİNÇ YANIT

Paylaşımı beğenenler arasında ise bu isimlere ek olarak şube müdürü Serhat Yoldaş da yer aldı. Afyonkarahisar’ın Sandıklı ilçesinin AKP’li Belediye Başkanı Mustafa Çöl de aynı markaların yer aldığı görseli sosyal medya hesabından paylaşmıştı. Çöl, gelen tepkiler üzerine “Aramızda ne kadar Fransız varmış böyle. Bir boykot dedik, hemen saldırmışlar” ifadelerini kullanmış, görseli hazırlayanlara teşekkür etmişti.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız