birgün

12° PARÇALI AZ BULUTLU

TEKNOLOJİ 10.12.2020 23:36

EGM'den 'WhatsApp yoluyla doğrulama' dolandırıcılığı uyarısı

Emniyet Genel Müdürlüğü, "Hiçbir sosyal medya platformu, sizden WhatsApp yoluyla doğrulama istemez" diyerek yurttaşlara uyarıda bulundu.

EGM'den 'WhatsApp yoluyla doğrulama' dolandırıcılığı uyarısı

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM), "WhatsApp yoluyla doğrulama" yöntemiyle yapılan sosyal medya dolandırıcılığına karşı yurttaşları uyardı.

Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığının internet kullanan yurttaşları bilgilendirmek ve internetin zararlarından korumak amacıyla oluşturduğu eğitim ve farkındalık programı SİBERAY'ın sosyal medya hesabından örnek dolandırıcılık yazışmasına ait bir fotoğraf paylaşılarak yapılan uyarıda, şunlar kaydedildi:

"Hiçbir sosyal medya platformu, sizden WhatsApp yoluyla doğrulama istemez. Görselde de göründüğü gibi, sosyal medya dolandırıcılarına itibar etmeyiniz."

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol