birgün

22° AÇIK

EKK, Fuat Oktay başkanlığında toplandı

Ekonomi Koordinasyon Kurulu, enflasyonla mücadele, gıda ve enerji arz güvenliğine dair konuları görüşmek üzere Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay başkanlığında toplandı. Toplantının ardından yapılan açıklamada, ham petrol ve doğalgaz fiyatlarındaki son dönem seyir de dahil olmak üzere küresel düzeydeki gelişmelerin dikkate alınarak Türkiye'nin enerji sektörü görünümünün ve gelecek dönem potansiyel eğilimlerinin değerlendirildiği belirtildi.

EKONOMİ 17.08.2022 15:31
EKK, Fuat Oktay başkanlığında toplandı Fotoğraf: AA
Abone Ol google-news

Ekonomi Koordinasyon Kurulu (EKK) toplantısı, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay başkanlığında gerçekleştirildi. Kurulun gündeminde enflasyonla mücadele, gıda ve enerji arz güvenliğine dair başlıklar yer aldı.

Ekonomi Koordinasyon Kurulu, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay başkanlığında bugün Beştepe'de bir araya geldi.

Toplantıya, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanı İbrahim Şenel ile ilgili kurum ve kuruluşların temsilcileri katıldı.

ORTA VADELİ PROGRAM GÖRÜŞÜLDÜ

Toplantının ardından yapılan yazılı açıklamada, "Toplantıda, Türkiye ekonomisine ilişkin mevcut görünüm ve beklentiler ile iç ve dış finansman tarafındaki gelişmeler değerlendirilmiş, önümüzdeki dönemde kamuoyu ile paylaşılması beklenen Orta Vadeli Program'ın (2023-2025) hazırlık süreci kapsamındaki çalışmalar üzerinde durulmuştur" bilgisine yer verildi.

Ham petrol ve doğalgaz fiyatlarındaki son dönem seyir de dahil olmak üzere küresel düzeydeki gelişmelerin dikkate alınarak Türkiye'nin enerji sektörü görünümünün ve gelecek dönem potansiyel eğilimlerinin değerlendirildiği belirtildi.

Açıklamada, şunlar kaydedildi: "Son olarak, nitelikli insan kaynağını ve yatırımları ülkemize çekecek çalışmalara temel oluşturacak 'Teknoloji ve Ar-Ge Faaliyetleri Alanında İşbirliği ve Veri Paylaşımına İlişkin Protokol' Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı arasında imzalanmıştır."

AA

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol