birgün

11° PARÇALI BULUTLU

Ekmek Üreticileri Sendikası Başkanı Cihan Kolivar hakkında tahliye kararı

Geçmiş dönem sosyal medya paylaşımları gerekçe gösterilerek 'cumhurbaşkanına hakaret' suçlamasıyla tutuklanan Ekmek Üreticileri Sendikası Genel Başkanı Cihan Kolivar hakkında tahliye kararı verildi.

GÜNCEL 17.11.2022 23:13
Ekmek Üreticileri Sendikası Başkanı Cihan Kolivar hakkında tahliye kararı
Abone Ol google-news

İstanbul'da katıldığı bir televizyon programında kullandığı ifadeler gerekçe gösterilerek hakkında "Türk milletini, devleti, devletin kurum ve organlarını aşağılamak" iddiasıyla başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınan ve geçmiş dönem sosyal medya paylaşımları gerekçe gösterilerek 'cumhurbaşkanına hakaret' suçlamasıyla tutuklanan Ekmek Üreticileri Sendikası Başkanı Cihan Kolivar hakkında tahliye kararı verildi.

Kararı sosyal medya hesabından duyuran Kolivar'ın avukatı Bilge Çiftçi, "Tutuklama kararına yaptığımız itiraz kabul edildi. Müvekkilim Cihan Kolivar tahliye ediliyor… Adalet geç de olsa tecelli ediyor!" ifadelerini kullandı.

NE OLMUŞTU?

Ekmek Üreticileri Sendikası Genel Başkanı Cihan Kolivar, katıldığı bir televizyon programında “Ekmek aptal toplumların temel gıda maddesidir. Bizim toplum ekmekle doyduğu için böyle 20 sene başında yöneticiler duruyor” demiş ve hakkında soruşturma başlatılarak halkı kin ve düşmanlığa tahrik ve aşağılamaktan gözaltına alınmıştı.

Kolivar hakkında gözaltı sonrası suçlama değiştirilmiş ve ‘Türk milletine alenen aşağılama’ ile birlikte ‘cumhurbaşkanına hakaret’ suçlaması da eklenerek tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk edilmişti.

Nöbetçi hakimlik, Kolivar'ın ekmek fiyatlarıyla ilgili yaptığı açıklama es geçilerek, daha önce attığı bir tweet nedeniyle ‘cumhurbaşkanına hakaret' suçlamasıyla tutuklanmıştı.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol