birgün

9° PARÇALI BULUTLU

Ekoloji mücadelesi, sınıfsal ve antiemperyalist bir mücadeledir

GÜNCEL 27.02.2022 09:02
Ekoloji mücadelesi, sınıfsal ve antiemperyalist bir mücadeledir
Abone Ol google-news

Aycan KARADAĞ

SOL Parti tarafından Ege Bölgesi’nde Ekoloji Çalıştayı gerçekleştirildi. Aydın Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Makina Mühendisleri Odası’nda düzenlenen çalıştayda Aydın, Denizli, İzmir, Manisa, Muğla ve Uşak illerinden katılımcılar yer aldı. Çalıştay, bölgeden gelen yurttaşların mücadele deneyimlerinin aktarmasının ardından atölye çalışmalarıyla devam etti.


SOL Parti Aydın İl Başkanı Emine Gital’ın sunumun ardından konuşan SOL Parti Başkanlar Kurulu Üyesi İlknur Başer, “Bugün ekoloji mücadelesi şirket istilasına karşı çıkan, antiemperyalist mücadeledir. Emperyalizm sadece toprakların askeri işgallerine dayanmaz. Emperyalizm, şirketlerin halkın elindeki toprakları el koymasıdır. Oralara maden ve enerji projeleri yaparak sömürüyü büyütmesidir. Dolasıyla bugün yürüteceğimiz ekoloji mücadelesi, tam bağımsız ülke mücadelesidir, sınıfsal bir mücadeledir” dedi. Başer son olarak şunları dile getirdi: “Birlikte mücadele ederek iklim krizini geç olmadan durdurmalıyız. Bizden çalınan kıyıları, kamu varlıklarını, özelleştirilen her şeyi geri alma mücadelesini birlikte büyüteceğiz. Bu mücadeleyi büyütmek zorundayız. Bugünkü çalıştaydan çıkan sonuçlarla program tartışmamızda bir adım daha atıyoruz. Diğer bölgelerimizdeki çalıştaylarla taçlandıracağımız ekoloji programımızı, birleşik halk mücadelesiyle taçlandırmak için yürümeye devam edeceğiz.”

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol