birgün

11° PARÇALI AZ BULUTLU

GÜNCEL 24.11.2016 21:03

Ekonomi Bakanı Zeybekci: Ben OHAL istemiyorum kardeşim

Ekonomi Bakanı Zeybekci: Ben OHAL istemiyorum kardeşim

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Serbest Bölgeler Yasası’nda değişiklik öngören tasarının Meclis Sanayi Komisyonu’ndaki görüşmelerine katıldı.

"BEN OHAL İSTEMİYORUM KARDEŞİM"

Darbe girişiminin ardından 20 Temmuz'da ilân edilen ve 3 Ekim'de üç ay daha uzatılan Olağanüstü Hâl (OHAL) ile ilgili konuşan Zeybekci, "Türkiye Cumhuriyeti Ekonomi Bakanı olarak söylüyorum, olağanüstü hâli ben istemiyorum kardeşim" dedi.

"Türkiye’de her şeyin normal olmasını ben de istiyorum" diyen Bakan, "Eğer Türkiye evet her şeyi halletti, terörle mücadelesini, bu ihanetle mücadeleyi bitirdi, ben sürmesini istemiyorum. Açıkça söylüyorum. Bu ikinci uzatmadan sonra uzatılmasını istemiyorum” ifadelerini kullandı.

"DOLARA MÜDAHALE ETMEMEK LAZIM"

Rekor kıran dolarla ilgili de konuşan Zeybekci, “Müdahale etmemek, dokunmamak lazım. Piyasa kendi kuralları içinde bunu dengeleyecektir” dedi.

Zeybekci, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın sık sık eleştirdiği Merkez Bankası'na ilişkin olarak da, “Ben Merkez Bankamızın 7-8 aydan beri günlük satış ihaleleri düzenlememesini son derece akıllı ve başarılı buluyorum" şeklinde konuştu.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol