birgün

14° AÇIK

EKONOMİ 18.10.2021 00:12

Ekonomi Koordinasyon Kurulu, Saray’da toplanıyor

Ekonomi Koordinasyon Kurulu 18 Ekim Pazartesi günü (bugün), Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay başkanlığında toplanacak. Son ekonomik gelişmelerin ele alınacağı toplantıya, bakanlar Lütfi Elvan, Mustafa Varank ve Bekir Pakdemirli de katılacak.

Ekonomi Koordinasyon Kurulu, Saray’da toplanıyor

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay başkanlığında 18 Ekim Pazartesi günü (bugün) Ekonomi Koordinasyon Kurulu (EKK) toplantısı gerçekleştirilecek.

Saray’da yapılacak toplantıya, Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Strateji ve Bütçe Başkanı İbrahim Şenel ve ilgili kurumların yetkilileri katılacak.

Toplantıda, başta 2022 yılı bütçesi olmak üzere son ekonomik gelişmeler değerlendirilecek.

EKK, Resmi Gazete'de 30 Haziran’da yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile kurulmuştu.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol