birgün

27° AZ BULUTLU

GÜNCEL 14.12.2018 11:44

Ekonomi profesörü Gençay Kolombiya'da kayboldu

Kanada'da ekonomi profesörlüğü yapan Ramazan Gençay, konuşma yapmak için gittiği Kolombiya'da kayboldu

Ekonomi profesörü Gençay Kolombiya'da kayboldu

Kanada Simon Frazer Üniversitesi’nden ekonomi profesörü Ramazan Gençay, EAFIT Üniversitesi’nde bir konuşma yapmak için 6 Aralık'ta ziyaret etti. Gençay'dan o tarihinden bu yana haber alınamıyor.

Kolombiya basınında yer alan haberlere göre, Gençay en son 6 Aralık gecesi yanında birkaç kişi ile birlikte bir güvenlik kamerası görüntüsünde görüldü.

'HESABINDAN YÜKLÜ MİKTARDA PARA ÇEKİLMİŞ'

Gençay’ın eşi, Kanada Dışişleri ile görüştüğünü ve yetkillerin bir Kanada vatandaşının Kolombiya’da kaybolduğundan haberdar olduğunu ve konuyu Kolombiyalı yetkililerle iletişim kurduklarını söyledi.

Kaybolduğu 6 Aralık tarihinden bu yana arama ve mesajlara cevap vermeyen Gençay’ın banka hesabından yüklü miktarlarda para çekildiği ailesi tarafından duyuruldu.

(DHA)

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız